Hubení štěnic

Hubení štěnic je náročný proces, který vyřešíme rychle a diskrétně!

Pátráte po tom, proč na sobě ráno nacházíte štípance, přestože v oknech máte sítě a komáři k vám domů nemohou? Možná jste před pár týdny přijeli z dovolené a přivezli jste si jako nechtěný suvenýr domů také štěnice. Nebo jste si v bazaru pořídili starší gauč či židle a štěnice byly v nich.

Štěnice je totiž možné si zanést domů téměř odkudkoli. Vyskytují se v hotelech, ubytovacích zařízeních, kancelářích, starším nábytku a dokonce i v hromadné dopravě. Dokážou se ukrýt v zavazadlech, v oblečení, osobních věcech, vy si je nevědomky přinesete domů a ony se nekontrolovaně začnou šířit.

Hubení štěnic - rychlý kontakt

Vyzkoušejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Mimo hubení štěnic provádíme též dezinsekce neboli hubení hmyzu či (likvidace hmyzu) a to lezoucího i létacího a likvidace dřevokazného hmyzu - např. dezinsekce štěniclikvidace švábůhubení mravencůlikvidace blech v domácnostilikvidace sršňůlikvidace vos a vosích hnízd, dále červotočů, čmelíků, molů, octomilek a dalších druhů hmyzu a členovců.

Dále vám také nabízíme Deratizace po celé Praze (hubení potkanůhubení myší...). Deratizace Praha - hubení hlodavců či likvidace potkanů je daleko účinnější než prevence, jako je odpuzovač myší.

Hubení štěnic - video

Při pokusu o deratizace štěnic svépomocí přípravky z drogerie je rozhodně nezlikvidujete. K účinnému hubení štěnic je nutné mít kromě opravdu účinných přípravků také profesionální zkušenosti a znalosti o chování a životních cyklech štěnic. Nejúčinnějším způsobem jak se štěnic efektivně zbavit a také zabránit jejich dalšímu množení a šíření, je přivolání firmy specializované na hubení štěnic.

Pokud ve své domácnosti zjistíte výskyt štěnic, na nic nečekejte a volejte naší firmu. Přijedeme k vám do 2 hodin od zavolání, provedeme profesionální hubení štěnic a zbavíme vás tohoto nepříjemného hmyzu efektivně, diskrétně a rychle.

Hubení štěnic - proč jsme tak úspěšní?

 • v oboru hubení štěnic máme 15 let zkušeností
 • štěnice dokážeme najít opravdu všude – podíváme za obrazy, pod koberec, pod podlahové lišty, prohlédneme postele včetně konstrukcí a matrací, neuniknou nám žádné štěrbiny ani praskliny ve zdech či spoje tapet
 • dokážeme správně určit, zda se jedná opravdu o hmyz štěnice nebo jiný obtížný hmyz
 • používáme osvědčenou kombinaci přípravků, máme ověřené postupy a disponujeme moderním vybavením k dezinsekci štěnic
 • odborný přístup profesionálů naší firmy s jejich dlouholetou praxí v tomto oboru zaručuje kvalitu
 • před vlastním hubením štěnic vám pošleme návod a metodiku přípravy bytu
 • hubení štěnic provedené naší firmou je rychlé, bezpečné a diskrétní
 • garantujeme rychlou pomoc - dojezd na místo hubení štěnic je do 2 hodin od zavolání
 • zákazníkovi vždy podáme všechny potřebné informace, nezbytné pro úspěšnost zásahu

Hubení štěnic je důležité pro zdraví vaše i vašich blízkých.

Štěnice je parazit živící se krví člověka nebo domácích mazlíčků, její velikost je 4 až 8 mm. Štípance od štěnice svědí a jsou bolestivé. Štěnice mohou také přenášet různé infekční nemoci, vyvolat různé vyrážky a alergické reakce. Hubení štěnic má velký hygienický význam pro ochranu lidského zdraví, protože se tím zamezuje přenášení infekčních nemocí.

Pokud si přinesete domů byť jen jednu jedinou oplodněnou samici, do pár týdnů už budou štěnice po celém vašem bytě. Jejich výskyt naši zákazníci často odhalí až v rozvinutých stádiích šíření při desítkách až stovkách jedinců. Štěnice je velice opatrná, vylézá z úkrytu převážně v noci za potravou, saje krátkou dobu a opět zalézá. Jednou oplodněná samička klade denně 3-5 vajíček, za život je to až 500 vajíček.

Díky našim efektivním postupům je úspěšnost naší firmy při hubení štěnic velmi vysoká a ve většině případů jsou štěnice vyhubeny již prvním zásahem!

Hubení štěnic - jak odhalit štěnice?

Pokud objevíte v bytě štěnice nebo spatříte jejich výkaly v podobě skvrn od nestrávené krve na textilu či stěnách, především v místech, kde spíte a zároveň se u Vás objeví kožní problémy nebo svědící štípance, je váš byt již štěnicemi pravděpodobně zamořen a bude nutné přistoupit k hubení štěnic.  

Hubení štěnic - lokalizace

Štěnice se s oblibou schovávají na tmavých místech, např. pod matracemi, ale mohou být i za závěsy, obrazy, pod kryty nástěnného osvětlení a elektrických zásuvek, koberci, v rozích místností nebo za skříněmi, na spodních stranách nábytku apod. Většinou se však nacházejí přímo v posteli či v blízkosti postele.

Hubení štěnic - profesionální likvidace

V případě nálezu štěnic nás co nejdříve kontaktujte, nikdy se nepokoušejte o jejich likvidaci svépomocí. Provedeme důkladnou prohlídku bytu a v případě nálezu štěnic vypracujeme plán na efektivní hubení štěnic. Nechte hubení štěnic na nás, zbavíme vás jich rychle, efektivně a diskrétně!

Hubení štěnic - průběh a na co dbáme

Hubení štěnic je díky jejich obranyschopnosti velmi obtížná a je někdy nutné i několik zásahů. Cílem zákroku je vždy úplné vyhubení štěnic. Zásah je možné provádět postřikem reziduálním insekticidem, injektáží insekticidu do štěrbin, prasklin a děr, popraší bodově do uzavřených prostor, nebo insekticidní dýmovnicí.

Hubení štěnic - postup:

 • stanovíme, zda se opravdu jedná o štěnice nebo jiného parazita
 • zhodnotíme rozsah zamoření
 • navrhneme nejvhodnější způsob hubení štěnic a přípravky tak, aby byly štěnice úspěšně vyhubeny
 • zvolíme nejvhodnější technologii pro hubení štěnic a celý objekt připravíme k zásahu
 • u likvidace štěnic klademe důraz na hygienické předpisy a normy
 • základním pravidlem bezpečnosti při hubení štěnic je uschování potravin a předmětů přicházejících do styku s potravinami zalepením do igelitových pytlů
 • u opakovaného hubení štěnic dbáme na možný vznik rezistence
 • provedeme další opatření a poskytne doporučení,
 • zákazníka při hubení štěnic informujeme o všech prováděných úkonech a doporučíme mu opatření, které by měl zákazník dodržovat a o možném vývoji situace

Hubení štěnic – doporučení a rady zákazníkům

 • Před hubením štěnic vše odkliďte z nábytku a postelí a uskladněte vše do igelitových pytlů.
 • Sundejte ložní prádlo z postele a vyperte ho nejméně na 60oC (raději na delší cyklus).
 • Po aplikaci přípravku při hubení štěnic neuklízejte v okolí ošetřených míst. Pokud vyluxujete nebo otřete ošetřené místo, odstraníte tím také přípravek, který má hubit štěnice do opakovaného postřiku.
 • Pokud je to možné zvyšte v době hubení štěnic v napadených místnostech teplotu na maximum, nejlépe ihned po postřiku, kdy je přípravek nejúčinnější. Teplota pomůže urychlit vývojová stádia, zvýší aktivitu štěnic a pravděpodobnost, že se dostanou do kontaktu s přípravkem.

Deratizace štěnic - často kladené otázky (FAQ)

Jak připravit byt na hubení štěnic?

Před hubením štěnic je třeba vyprat ložní prádlo na minimálně 60 stupňů, vyklidit úložný prostor v posteli, případně věci, co se nachází pod postelí. Případně sundat obrazy nacházející se v blízkosti postele a pokusit se provzdušnit prostor kolem postele, s těmi se totiž při postřiku manipuluje.

Jak se rychle zbavit štěnic?

Ideálně rovnou zavolat specializovanou firmu, pokusy o vyhubení svépomocí práci profesionálům spíše ztížíte a určitě se jich sami nezbavíte. Běžně dostupné chemikálie jsou totiž příliš slabé a štěnice domácí jsou vůči nim odolné.

Jak rychle se šíří štěnice?

Samice štěnice za život naklade stovky vajíček. Během 3 měsíců výskytu je reálné jejich přemnožení, záleží však na několika aspektech jako je např. okolní teplota.

Jak často kouše štěnice?

Jedna štěnice kousne zhruba 2x týdně. Bez potravy zvládne přežít přibližně rok.

Hubení štěnic - další nabízené služby