Hubení hlodavců

Hubení hlodavců - likvidace a rozsah prací naší firmy

Hubení hlodavců provedené naší firmou je rychlé a bezpečné. Zaručujeme zodpovědný přístup vyškolených profesionálů, kteří mají v tomto oboru dlouholetou praxi. Provádíme deratizace Praha neboli hubení hlodavců (hubení myší, likvidace potkanů, krys apod.), dezinsekce lezoucího i létacího hmyzu a dezinsekce dřevokazného hmyzu (např. dezinsekce štěnic, deratizace švábů, deratizace blech, deratizace mravenců, deratizace sršňů, hubení vos a likvidace vosího hnízda, červotočů, čmelíků, molů, octomilek a dalších druhů). Na deratizace poskytujeme 100% záruku.

Provádíme dezinfekce různých plísní a dále i dezinsekce a dezinfekce jímek a žump.  Naše firma také poskytuje služby v případě potřeby desinfekce a dezinsekce po zemřelých. Vyklízíme půdy a sklepy, čistíme prostory znečištěné trusem holubů, instalujeme sítě a bodáky proti holubům.

Vyzkoušejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Hubení hlodavců - proč si vybrat naši firmu?

 • Reference z oboru hubení hlodavců k nahlédnutí a dodání
 • Máme 15 let zkušeností v oboru hubení hlodavců
 • Máme vyškolené profesionály a moderní vybavení k hubení hlodavců
 • Dodržujeme krátké termíny - dojezd na místo hubení je do 2 hodin od zavolání
 • Odborný zásah hubení hlodavců poskytujeme domácnostem i firmám
 • Hubení hlodavců provedené naší firmou je rychlé a bezpečné
 • Výsledky hubení hlodavců předčí naše ceny

Hubení hlodavců - proč se provádí?

Hubení hlodavců, chcete-li deratizace nebo likvidace hlodavců, je soubor opatření, kterým se v životním prostředí likviduje nebo potlačuje výskyt obecně škodlivých hlodavců. Hubení se provádí všude tam, kde tito nebezpeční hlodavci mohou přenést na člověka závažné infekční nemoci a ničí majetek. V ohrožení jsou dospělí, děti i domácí zvířata a likvidace není snadná. Hubení hlodavců je jednoznačně nejúčinnější a hlavně nejbezpečnější od odborníka.

Hubení hlodavců - deratizace Praha

Praha a její okolí je našim hlavním působištěm, kde hubení hlodavců provádíme a to rychle a diskrétně. Hubení hlodavců v hlavním městě Praha se týká likvidace potkanů, deratizace myší v Praze, krys a dalších druhů hlodavců, které v domácnostech a na pracovištích ohrožují okolí nákazou. Praha jako velkoměsto s velkou koncentrací obyvatelstva vždy byla a je vystavena tomuto nebezpečí velkou měrou a odborné hubení hlodavců je nutností.

Praha se svými domácnostmi a pracovišti také patří mezi nejvíce ohrožená místa, kde je nutné provádět hubení hlodavců s velkou opatrností vzhledem k chovaným domácím mazlíčkům. Zajišťujeme veškeré druhy hubení hlodavců, od akutního hubení po preventivní sledování. Naši proškolení odborníci provedou hubení hlodavců správně zvolenými a efektivními prostředky, ekologicky bezpečnými pro okolí, ve kterém se hubení hlodavců uskuteční.

Hubení hlodavců - proti komu je zaměřeno?

Před provedením hubení hlodavců je důležité určit druh škodlivého hlodavce, proti kterému chceme zasáhnout. Praha je ponejvíce domovem potkanů a myší domácích. V nejvyšším procentu je deratizace namířena proti těmto druhům.

Hubení hlodavců - potkani

Potkan žije na vlhčích místech, v přízemních a sklepních prostorách budov a kanálech. Ocas má kratší než tělo, srst na hřbetě je tmavší a na břiše světlejší, uši jsou menší. Potkan přenáší infekční choroby jako je žloutenka, salmonelóza a některé parazity, např. svalovce. Je rezistentní vůči moru.

Když se potkan cítí ohrožen, útočí. Dokáže vyskočit až do výše obličeje dospělého člověka a zakousnout se. V přízemních bytech se bez problému dostane dovnitř otevřeným oknem. Potkan je také schopen vlézt odpadní trubkou kanalizace až do bytu. Zvládne vyšplhat až do výše třetího patra a vynořit se z toaletní mísy. Tyto situace zdaleka nejsou výjimečné, rozhodně však překvapivé. V případě jeho výskytu je deratizace naprosto nutnou ochranou zdraví lidí i domácích zvířat.

Hubení hlodavců - myš domácí

Myš domácí je velká přibližně 7 - 10 cm, dobře šplhá, skáče a plave. Obývá české domácnosti a objevit se může jak v rodinném domku, tak v bytě panelového domu. Myš žere téměř vše ale není vždy snadné ji chytit do pasti. Pokud má dostatek potravy, nic ji nenutí pohnout se z místa úkrytu. Její likvidace svépomocí se tím poměrně komplikuje a je zapotřebí odborné deratizace tak, jako u větších druhů, jako jsou potkani a krysy.

Hubení hlodavců - krysy

Krysa se v hl. městě Praha vyskytuje vzácně, vytlačil ji odsud právě potkan. Poznáte ji podle dlouhého ocasu a poměrně velkých uší. Má ráda sucho a sídlí ponejvíce ve vyšších patrech hospodářských budov. Krysa u nás byla dříve zdrojem morové nákazy, na rozdíl od potkana je však čistotná.

Hubení hlodavců - kde se nejčastěji provádí?

 • hubení hlodavců v prostorech sklepů činžovních, panelových a rodinných domů
 • hubení hlodavců v podzemních prostorech (např. garážích a technických místnostech)
 • hubení hlodavců v potravinářských provozech (výrobnách, prodejnách, jídelnách a restauračních zařízeních)
 • hubení hlodavců v obchodních a jiných veřejných komplexech
 • hubení hlodavců v hotelových a dalších ubytovacích zařízeních

Hubení hlodavců - jak postupujeme?

Hubení hlodavců se provádí pokládáním nástrah buď samotných, nebo smíchaných s kousky potravin. Většinou se nástrahy ukládají do tzv. staniček, papírových v suchém prostředí nebo plastových do vlhka. Tyto staničky jsou v různých velikostech, podle očekávaného druhu hlodavce. Správně provedené hubení hlodavců také počítá s odhalením jejich přístupových cest.

Doporučujeme provádět hubení hlodavců za použití plastových stanic pevně spojených s podlahou, zabezpečených proti vniknutí dětí a domácích zvířat.  Stanice jsou zajištěny klíčem, který má pouze deratizátor. K některému nerovnému terénu nelze stanice přilepit, takže se používá speciální kotvení (např. na trávě).

Dodané nástrahy pokládáme u klienta na vybraná a schválená místa. V období prvních dvou týdnů třikrát doplníme návnadu a odstraníme zlikvidované hlodavce. Po dvou týdnech si tuto činnost zajišťuje klient sám.
Plastové stanice pro umístění návnady mají tu výhodu, že se stanou majetkem zákazníka a pro příští doplnění - klidně i po několika letech - už zákazník hradí pouze doplnění návnady, nikoli stanici samotnou a instalaci a kotvy, kterými se stanice přidělá do podkladu - trávy, půdy, podlahy. Papírové stanice jsou sice levnější, ale vždy jsou časem na vyhození protože plíseň a vlhko udělá s papírovou stanicí své. Plastová stanice je bezpečná pro děti a domácí zvířata.

Hubení hlodavců - jak často se provádí?

Preventivní hubení hlodavců by se mělo provádět dvakrát do roka. Prevence je velmi důležitá, aby se zabránilo nežádoucího rozmnožení druhu. Bohužel, lidé význam prevence hubení hlodavců podceňují a nás odborníky volají až v momentě bezprostředního nebezpečí.

Hubení hlodavců - POZOR na jeho neodborné provedení!

Důsledně varujeme před prováděním hubení hlodavců vlastními silami a to z několika důvodů:

 • nebezpečí útoku a nákazy hlodavcem
 • vytvoření rezistence u různých druhů (koupíte-li běžně dostupné návnady, jsou většinou ve slabé koncentraci a při jejich opakovaném použití si škůdce proti těmto prostředkům vytvoří přirozenou obranu, čímž komplikujete pozdější práci odborníka. Na první pohled se zdá, že po prvním zásahu jste byli úspěšní ale po čase se škůdce objeví znovu a hubení hlodavců již není tak jednoduché.)
 • nebezpečí otravy osob, dětí a domácích zvířat

Hubení hlodavců - video

Hubení hlodavců - další nabízené služby

Kromě hubení hlodavců provádíme i hubení hmyzu neboli deratizace hmyzu, jako je například likvidace blechlikvidace švábů či hubení švábů aneb jak se zbavit švábů, likvidace sršňů a likvidace sršních hnízd nebo likvidace štěnic či deratizace štěnic(více si přečtěte na Hmyz štěnice - deratizace). Zde však likvidace hmyzu nekončí, také Vám rádi poradíme, jak se zbavit blech nebo jak se zbavit octomilek . Provádíme i Hubení mravenců Praha, kde se s Vámi rádi poradíme, jak na mravence a jak se zbavit mravenců v bytě.

V rámci hubení hlodavců provádíme například hubení potkanů nebo hubení myší. Jedná se o daleko efektivnější metodu, než například odpuzovač myší.

Mimo jiné zajistíme i vyklizení bytu po zemřelém - úklid po mrtvole.