Likvidace sršňů

Likvidace sršňů - služby poskytované naší firmou

Zabezpečujeme likvidace sršňů a likvidace sršních hnízd v městských objektech, obytných domech a všude tam, kde tento hmyz ohrožuje zdraví člověka. 

Vyzkoušejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Odborný zásah likvidace sršňů poskytujeme domácnostem i firmám. Dojezd na místo deratizace bývá zpravidla do 2 hodin od zavolání. Po třetím zásahu na likvidace sršňů poskytujeme stoprocentní záruku! Naše firma také provádí likvidace hmyzu v jímkách a žumpách a jejich dezinfekce a vyklizení bytu po zemřelém - úklid po mrtvole.

Realizujeme i deratizace Praha neboli hubení hlodavců - hubení myší neboli deratizace myší, likvidace potkanů, krys a dalších nežádoucích hlodavců. Vyklízíme půdy a sklepy, čistíme a provádíme dezinfekce prostor znečištěných holubím trusem, instalujeme sítě a bodáky proti holubům. Uskutečňujeme dezinfekce plísní a hub a různých škodlivých mikroorganismů.

Likvidace sršňů - video z likvidace sršního hnízda

Likvidace sršňů cena

Cena za likvidaci sršňů se pohybuje od 1200 Kč. Přesnou cenu vám sdělíme po telefonické konzultaci.

likvidace sršňů 1 200 Kč
   
DOPRAVNÉ:
po Praze v zakázce nad 2000 Kč zdarma
po Praze v zakázce do 2000 Kč 800 Kč
mimo Prahu v obou směrech 7 Kč/km

Likvidace sršňů - proč s námi?

 • Na výsledek likvidace sršňů dáváme 100% záruku
 • 20 let zkušeností v oboru likvidace sršňů
 • Máme profesionály a moderní vybavení k provedení likvidace sršňů
 • Dodržujeme krátké termíny - dojezd na místo likvidace do 2 hodin od zavolání
 • Reference z oboru likvidace sršňů k nahlédnutí a dodání
 • Výsledky likvidace sršňů a naše ceny vás přesvědčí

Likvidace sršňů - jak sršeň vypadá?

Sršeň obecná je velká 2 - 4 cm, tedy mnohem větší než vosa. Nosí hnědou, žlutou a černou barvu. Sršeň obecná je lovec ostatního hmyzu a nektaru včetně medu včely medonosné. Staví si hnízda z rozžvýkaného dřeva podobně jako vosa a kolonie má až 1000 jedinců. Bzučení sršňů je hluboké a hlasité. Sršeň má velká kusadla a kromě bodnutí žihadlem, dokáže vystříknout svůj jed až na 40 cm. To může být velmi nebezpečné v případě zasažení očí.

Likvidace sršňů - jak odstranit sršní hnízdo?

Likvidace sršňů - je bodnutí sršně nebezpečné?

Likvidace sršňů není radno podnikat na vlastní pěst. Jejich jed obsahuje látky, které mají na některé osoby neurotoxické účinky. Ačkoli v přírodě jsou užiteční, pro člověka představují nebezpečí a ohrožení na zdraví a likvidace sršňů je opravdu záležitost pro odborníky. Nebezpečí bodnutí je vysoké, zvlášť pokud se sršni cítí ohroženi, např. v blízkosti hnízda. Na rozdíl od včely vás může bodnout opakovaně a bodnutí jsou bolestivá a pro citlivé osoby velmi nebezpečná. Likvidace sršňů chrání vaše zdraví!

Likvidace sršňů - kde sršni sídlí a jsou chráněni zákonem?

Sršni hnízdí ve střechách, škvírách mezi fasádou a zateplením, ve štítech budov. Často je najdete na půdě nebo v dutině stromu na zahradě. Sršni jsou jakožto druh v některých zemích chráněni ale u nás za hubení sršňů stejně jako za hubení vos nebudete nijak postihováni. Deratizace sršňů v blízkosti lidského obydlí se považuje za ojedinělou likvidaci a nikoli za ohrožení druhu. Likvidace sršňů je na rozdíl od vos složitější neboť sršni jsou aktivní i během noci. Likvidace vos a likvidace vosího hnízda provádíme ovšem taktéž.

Likvidace sršňů - kde tuto činnost uskutečňujeme?

 • likvidace sršňů v obytných prostorách rodinných domů, chat a chalup
 • likvidace sršňů v ubytovacích provozech
 • likvidace sršňů ve veřejných budovách

Likvidace sršňů - na co u ní dbáme?

 • spolupracujeme se zákazníkem s cílem zajistit dobrý průběh a výsledek, informujeme o prováděných úkonech a pravidlech, které by měl zákazník dodržovat a o vývoji situace, který může očekávat
 • při provádění likvidace sršňů klademe důraz na hygienické normy a předpisy
 • používáme moderní technologie, aplikace a přípravky šetrné k lidem, zvířatům a okolnímu prostředí při vysoké úspěšnosti likvidace sršňů
 • kontrolujeme a čistíme prostory po provádění likvidace sršňů

Likvidace sršňů chemickými přípravky

Základním bezpečnostním pravidlem při uskutečňování likvidace sršňů chemickými přípravky je uschování potravin a předmětů přicházejících do styku s potravinami. Některé přípravky mohou naleptat sliznice, vyvolat zvracení nebo nevolnost. Po chemickém zásahu při provádění likvidace sršňů je třeba do místnosti nechodit minimálně 8 hodin, poté důkladně vyvětrat (cca 2 hodiny otevřenými okny a dveřmi dokořán) a následně vyprat všechny lůžkoviny.

Hubení sršňů je třeba naplánovat na brzké ráno či pozdní večer, kdy je téměř všechen hmyz v klidu uvnitř hnízda. V žádném případě do štěrbin nestříkejte postřik s tím, že pak mezeru zaplníte izolační pěnou. Sršni ji prokoušou a najdou si cestu ven. Likvidace sršňů radíme neuskutečňovat během denní aktivity sršňů, bez ochranných pomůcek a svépomocí vůbec.

Hubení sršňů - zásadně od profesionála!

 • navrhneme nejvhodnější způsob a kombinaci insekticidů pro provedení likvidace sršňů tak, aby byly sršni skutečně úspěšně zlikvidovány
 • dodáme a nainstalujeme návnady a lapače sršňů
 • místa výskytu ošetříme insekticidními postřiky a poprášením
 • kontrolujeme a čistíme prostory po provedení likvidace sršňů
 • provádíme jednorázové i opakované likvidace sršňů
 • likvidace sršňů je prokázaně nejúčinnější a nejbezpečnější od profesionála!

Kromě likvidace sršňů provádíme též dezinsekce neboli hubení hmyzu či (likvidace hmyzu) a to lezoucího i létacího a likvidace dřevokazného hmyzu např. likvidace štěnic(odborně nazýváno dezinsekce štěnic),  deratizace švábů či likvidace švábůderatizace blechhubení mravenců, dále červotočů, čmelíků, molů, octomilek a dalších druhů hmyzu a členovců.

Také kromě deratizace hmyzu, jako je například deratizace mravenců (přečtěte si také jak na mravence, jak se zbavit mravenců v bytě a jak se zbavit mravenců), deratizace štěnic (Hmyz štěnice - deratizace) nebo likvidace blech či deratizace blech (přečtěte si také, jak se zbavit blech a likvidace blech v domácnosti) provádíme likvidace drobných hlodavců, jako je například hubení potkanů či myší - přečtěte si také, zda je odpuzovač myší správné řešení.

Likvidace sršňů - často kladené otázky (FAQ)

Co dělat když mám doma sršně?

Nejdříve je potřeba najít jejich hnízdo. Sršni k Vám mohou nalétávat třeba jen kvůli rostlinám nebo za světlem, hnízdo může být vzdálené klidně 700 metrů. V případě, že hnízdo najdete, kontaktujte odbornou firmu, která Vám likvidaci sršního hnízda provede.

Co odradí sršně?

Nemají rádi aromatické vůně, odpuzováním se však výskyt nikdy zcela nevyřeší. Pro nejúčinnější řešení je nutné najít jejich hnízdo a nechat si ho zlikvidovat.

Jak se zbavit sršní?

Použitím buď insekticidního spreje nebo prášku (záleží, kde se hnízdo nachází). Likvidaci svépomocí však silně nedoporučujeme, nejbezpečnější variantou je objednání si odborné firmy.

Jak zlikvidovat sršně na zahradě?

Záleží o jaké hnízdo se jedná. Pokud je celé vidět, postačí aplikovat insekticidní sprej do náletové díry, pár minut počkat a hnízdo sundat. Pokud je však viditelná pouze náletová díra a hnízdo je v dutině, je potřeba do dutiny dostat pod tlakem insekticidní prášek, ten se dostane všude.

Kdy jsou sršní aktivní?

Sršni jsou aktivní zhruba od května do října (dle venkovní teploty) a létají spíše přes den. Nízké noční teploty nebo déšť jim z hnízda vyletět neumožní.

Jak likvidovat sršně?

Za pomocí insekticidních sprejů, případně insekticidního prášku. Ten však běžně nekoupíte a k jeho aplikaci je potřeba i speciálního vybavení. Je tedy lepší deratizace sršňů nechat na odborníkovi.