Hubení vos

Vosy jsou obtížný hmyz, který si pro svá hnízda s oblibou vyhledává blízkost lidských obydlí a stává se často, že si vosy postaví hnízdo přímo v domě na půdě, garáž či kůlně. Mnoho lidí považuje vosy za nebezpečný hmyz, a pokud se vosí hnízdo objeví v blízkosti jejich domů či bytu, vyvolává v nich velké obavy. Vosy mohou být i velice nebezpečné! Zejména u dětí, citlivých a alergických jedinců může vosí bodnutí vyvolat silnou alergickou reakci, která může v některých případech postiženého ohrožovat i na životě. Proto se vždy doporučuje proti vosám zasáhnout a pustit se do hubení vos.

Vyzkoušejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Hubení vos se zdá jako jednoduchá činnost, ovšem může se zvrhnout v nebezpečnou boj s desítkami či stovkami rozzuřených vos. Vosy totiž bývají při obraně svého hnízda velmi agresivní a během jejich hubení mohou člověka napadnout a způsobit nepříjemné zdravotní komplikace. Proto vždy doporučujeme si i na hubení vos objednat profesionální firmu, která má s hubením vos dostatečné zkušenosti a zbaví vás jich rychle, bezpečně a efektivně.

Naše firma nabízí rychlé a bezpečné hubení vos, proto jakmile objevíte ve vašem okolí nebo přímo v obydlí vosí hnízdo, neváhejte nás ihned kontaktovat. Dorazíme na místo deratizace do 2 hodin od zavolání a všechny vosy bezpečně vyhubíme.

Provádíme i dezinsekce lezoucího či létacího hmyzu a desinsekce dřevokazného hmyzu (např. hubení štěnic neboli dezinsekce štěnic,  deratizace švábůderatizace blechlikvidace mravencůlikvidace sršňů, vos, červotočů, čmelíků, molů, octomilek a dalších druhů), deratizace Praha neboli hubení hlodavců (deratizace myšílikvidace potkanů, krys apod.),  Provádíme dezinfekce různých plísní a dále i dezinsekce a dezinfekce jímek a žump. 

Hubení vos cena

Cena za hubení vos se pohybuje od 1200 Kč. Přesnou cenu vám sdělíme po telefonické konzultaci.

hubení vos 1 200 Kč
   
DOPRAVNÉ:
po Praze v zakázce nad 2000Kč zdarma
po Praze v zakázce do 2000Kč 800 Kč
mimo Prahu v obou směrech 10 Kč/km

Výhody hubení vos naší firmou

Pokud se vosí hnízdo nachází na veřejném prostranství a ohrožuje zdraví nebo životy lidí, odstraní ho hasiči, v ostatních případech volejte naší firmu, která zabezpečuje profesionální hubení vos domech, bytech, zahradách, ubytovacích zařízeních, garážích, skladech i různých komerčních objektech.

Se zákazníkem vždy spolupracujeme, abychom tak zajistili úspěšný výsledek hubení vos, informujeme o prováděných úkonech a pravidlech, které by měl dodržovat při hubení vos a o vývoji situace, kterou může očekávat. Místa výskytu vos ošetříme insekticidními postřiky a poprášením, dodáme a nainstalujeme návnady a lapače vos. Hubení vos prováděné naší firmou je zpravidla jednorázová záležitost, která trvá přibližně hodinu.

 

Pokud si zavoláte k hubení vos naší firmu, budete mít jistotu, že:

 • dáváme na výsledek hubení vos 100% záruku ihned po prvním zásahu s garancí vrácení peněz
 • máme v oboru hubení vos 20 let zkušeností
 • navrhneme nejvhodnější způsob a kombinaci insekticidů pro provedení likvidace vos tak, aby byly vosy skutečně úspěšně zlikvidovány
 • při hubení vos používáme moderní technologie a prověřené hubící prostředky šetrné k lidem, zvířatům a okolnímu prostředí
 • na místo hubení vos dorazíme do 2 hodin od zavolání
 • provádíme hubení vos i v těžko přístupných místech
 • při hubení vos klademe důraz na dodržování hygienických norem a předpisů
 • po hubení vos všechny prostory zkontrolujeme a vyčistíme

Proč si objednat hubení vos?

Vosy jsou pro člověka nebezpečné, protože jejich žihadlo může způsobit velmi bolestivé zranění, v mnoha případech slabší či silnější alergickou reakci, někdy dokonce anafylaktický šok, který může být pro někoho i smrtelný. Vosy na rozdíl od včel mohou bodnout vícekrát za sebou a tím se stávají také nebezpečnější. Vosí bodnutí se vyznačuje bolestivým otokem s neurotoxickými účinky. Vosí hnízda mohou být různě velká - od velikosti pěsti až po velikost lidské hlavy a v jednom vosím hnízdě může ke konci sezóny žít až 2 000 jedinců. Vosy navíc poškozují izolace budov a mohou na budově způsobit nemalé škody.

Hubení vos chrání vaše zdraví i majetek, proto si u nás neváhejte objednat hubení vos hned, jak jejich hnízdo objevíte.

Hubení vos – jak poznat vosu 

Vosa obecná je jedovatý hmyz z čeledi sršňovitých. Poznáte jí podle žlutých a černých pruhů na zadečku. Vosy dosahují velikosti 1,2 - 1,5 cm, jejich královny jsou podstatně větší. Živí se nektarem z květů a hojně se vyskytuje v blízkosti přezrálého ovoce a slazených nápojů. Přezimující oplodněná královna se probouzí na jaře, vylétá a vybírá si vhodné místo pro založení nové vosí kolonie. Začne se stavbou buněk, do nichž pak klade vajíčka. Vosí hnízda můžete najít v podkrovích domů, na půdách, v kůlnách, v okapech, v zem, ve štěrbinách fasád i ve stromech. Nejvíce aktivní jsou v teplých letních dnech.

Vosy cítí sladké ovoce nebo slazené nápoje na několik metrů, přitahuje je dokonce i lidský pot a v případě ohrožení se rychle stávají agresivní. Při přemnožení vos je nejlepší zavolat co nejdříve profesionály naší firmy na hubení vos a neriskovat svoje zdraví. Prohledáme zasažený prostor, lokalizujeme skrytá vosí hnízda na půdách, podkrovích, stromech či garážích a provedeme hubení vos rychle, efektivně a se 100% zárukou. Na likvidace vosího hnízda jsme profesionálové.

Hubení vos – prevence

Jak předejít tomu, aby se k nám vosy opět nevrátily, a vy jste se nemuseli opět objednávat hubení vos?

 • nikdy nenechávejte viset staré vosí hnízdo. Vosy se do něj sice napřesrok nevrátí, ale občas si staví hnízdo na jeho vrcholku.
 • aby se vosy nedostaly do domu, zajistěte všechna místa, kudy by se do domu mohly dostat – praskliny ve zdi, místa okolo obrubní či díry ve střeše. Pozor je třeba také dát na díry a nory po hlodavcích – vosy si v nich mohou také udělat hnízdo. Abychom se tomu vyhnuli, zaplníme díry zeminou, jílem nebo drnem.
 • zajistěte okna i dveře sítí proti hmyzu
 • potraviny, zbytky jídel a sladké nápoje pokud možno uschovejte nebo přikryjte
 • na zahradě pravidelně odstraňujte nahnilé ovoce, které často zůstává pod stromy
 • na terasách, balkonech či zahradách instalujte atrapy vosích hnízd, které vosy odpuzují, a
 • pořiďte si pasti na vosy, které hojně využívají restaurace na svých zahrádkách, aby vosy neobtěžovaly jejich hosty.

Hubení vos - další nabízené služby

Kromě hubení vos provádíme i další hubení hmyzu neboli deratizace hmyzu, jako je například likvidace blechlikvidace švábů či hubení švábůderatizace sršňů a likvidace sršních hnízd nebo likvidace štěnic či deratizace štěnic(více si přečtěte na Hmyz štěnice - deratizace). Zde včak likvidace hmyzu nekončí. Provádíme i Hubení mravenců Prahaderatizace mravenců, u kterých se s Vámi rádi poradíme, jak na mravence a jak se zbavit mravenců v bytě.

Dále provádíme hubení hlodavců jako je například hubení potkanů nebo hubení myší. Deratizace myší je daleko efektivnější, než například odpuzovač myší

Mimo jiné zajistíme i vyklizení bytu po zemřelém - úklid po mrtvole.

Hubení vos - často kladené otázky (FAQ)

Co dělají vosy v zimě?

Vosy v zimě nežijí. Hnízda na konci léta vymírají a přežívají jen nově narozené královny, které se rozletí z hnízda, přezimují a na jaře zakládají nová hnízda.

Kdy hnízdí vosy?

První hnízda se objevují většinou koncem května a přežívají přibližně do října (v závislosti na teplotě).

Jak na vosy v bytě?

Je potřeba najít jejich hnízdo. Vosy vám mohou do bytu nalétávat i z hnízda vzdáleného několik stovek metrů. Ve chvíli, kdy hnízdo najdete, kontaktujte odbornou firmu a objednejte si jejich likvidaci. Likvidace vos svépomocí je velmi nebezpečná a nedoporučujeme se do ní pouštět.

Co platí na vosy?

Nejpoužívanějšími insekticidy jsou spreje, případně insekticidní prášek. Aplikují se přímo do náletové díry hnízda.