Likvidace štěnic

Likvidace štěnic

Likvidace štěnic a ostatní služby naší firmy

Likvidace štěnic, odborně dezinsekce štěnic, je činnost, která se zabývá hubením tohoto hmyzu. Štěnice a jejich likvidace jsou dnes komplexním problémem. Štěnice je těžké objevit a jejich odolnost je značná. Deratizace štěnic je v současnosti komplikovaným problémem, neboť dříve používané insekticidy na štěnice přestali zabírat. Při provádění desinsekce je nutné použít nové přípravky nejlépe v kombinaci. Likvidace štěnic vyžaduje zásah odborného personálu a součinnost klienta.

Provádíme dezinfekce různých plísní a desinsekce a desinfekce jímek a žump.  Naše firma také provádí desinfekce a desinsekce po zemřelých. Vyklízíme půdy a sklepy, čistíme prostory znečištěné holubím trusem, instalujeme sítě a bodáky proti holubům. Naše deratizace Praha a ostatní služby vás nezklamou.

Vyzkoušejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Likvidace štěnic - video

Likvidace štěnic - proč si vybrat naši firmu?

 • Moderní vybavení k provedení likvidace štěnic, odborný přístup profesionálů naší firmy s jejich dlouholetou praxí v tomto oboru zaručuje kvalitu
 • Odborný zásah likvidace štěnic poskytujeme domácnostem i firmám
 • Likvidace štěnic provedená naší firmou je rychlá, bezpečná a diskrétní
 • Máme 15 let zkušeností v oboru likvidace štěnic
 • Dodržujeme krátké termíny - dojezd na místo deratizace do 2 hodin od zavolání
 • Výsledky likvidace štěnic a naše ceny vás mile překvapí
 • Reference z oboru likvidace štěnic k nahlédnutí a dodání

Likvidace štěnic - štěnice je parazit, likvidace štěnic naprostá nutnost

Štěnice je parazit sající krev člověka nebo domácích mazlíčků a způsobující různé vyrážky. Velikost štěnice je 4 až 8 mm. Štípance od štěnice svědí a jsou bolestivé. Při hubení štěnic nacházíme štěnice většinou v blízkosti postele hostitele. Likvidace štěnic má velký hygienický význam pro ochranu lidského zdraví protože se tím zamezuje přenášení infekčních nemocí. Odborná likvidace štěnice postelové má důležitost pro zdraví vaše i vašich blízkých.

Likvidace štěnic - jak štěnice odhalit?

Štěnice, pokud nespatříte přímo živý hmyz, zanechávají po sobě výkaly v podobě skvrn od nestrávené krve na textilu či stěnách. Štěnice domácí se schovávají na tmavých místech, např. pod matracemi ale mohou být i za závěsy, obrazy, pod kryty nástěnného osvětlení a elektrických zásuvek, koberci, v rozích místností nebo za skříněmi, na spodních stranách nábytku apod. Většinou můžeme najít štěnice přímo v posteli či v blízkosti postele. Odtud se také nazývá štěnice postelová.

Likvidace štěnic chemickými přípravky

Základním pravidlem bezpečnosti při provádění likvidace štěnic je uschování potravin a předmětů přicházejících do styku s potravinami zalepením do igelitových pytlů. Různé přípravky mohou vyvolat nepříjemné projevy jako je nevolnost, zvracení a naleptání sliznice. Do místnosti, kde byla prováděna likvidace štěnic, by nikdo neměl vejít alespoň 8 hodin. Po důkladném vyvětrání (průvanem cca 2 hodiny) se musí vyprat všechny lůžkoviny.

Likvidace štěnic - nejčastější místa provádění likvidace štěnic

 • likvidace štěnic v ubytovacích zařízeních (hotelech, ubytovnách)
 • likvidace štěnic v obytných domech (rodinných domech, panelových a činžovních domech)
 • likvidace štěnic ve stravovacích objektech a potravinářských provozech (mlýnech, pekárnách, výrobnách, sladovnách, cukrárnách, pivovarech)
 • likvidace štěnic ve školních objektech (školách, sportovních zařízeních)
 • likvidace štěnic ve zdravotnických zařízeních (nemocnicích a ostatních zdravotnických zařízeních)
 • likvidace štěnic v zemědělských provozech

Likvidace štěnic - pár dobrých rad

 • Po dobu likvidace štěnic neměňte polohu nábytku a místa spaní - štěnice si člověka vyhledají i na novém místě. Není dobrý nápad napadený pokoj opustit a spát v jiném
 • Po aplikaci přípravku při provedení likvidace štěnic neuklízejte v okolí ošetřených míst. Pokud vyluxujete nebo otřete ošetřené místo, odstraníte si tím přípravek který má hubit štěnice do opakovaného postřiku. Nejlépe je uklízet v okolí nejvíce napadených míst (postele,sedačky atd.) až těsně před opakovanou aplikací přípravku. Neplatí pro ložní prádlo a povlečení, to v této době měňte často. Použité povlečení důkladně prohlédněte, nejlépe ihned vyperte nebo do vyprání skladujte neprodyšně uzavřené (neděravý řádně uzavřený igelitový pytel nebo plastový box s víkem)
 • Štěnice nikdy nerozmačkávejte. Dobré je při odchytu použít průhlednou lepící pásku, kterou opatrně přilepíte na štěnici a potom přehnete lepícími stranami k sobě. Je to i dobrý způsob jak mít přehled o počtu a druhu odchycených jedinců při provádění likvidace štěnic
 • Pokud je to možné zvyšte v době likvidace štěnic v napadených místnostech teplotu na maximum (hlavně v ložnicích, kde bývá zvykem mít teplotu nižší). Nejlépe ihned po postřiku, kdy je přípravek nejúčinnější. Teplota pomůže urychlit vývojová stádia, zvýší aktivitu štěnic a pravděpodobnost že se dostanou do kontaktu s přípravkem.

Štěnice se u nás opět vyskytly po více než třech desítkách let. Díky rozvinutí dopravních cest po celém světě jsou dnes štěnice světovým problémem. Štěnice jsou mylně spojovány se špínou, mohou se však vyskytnout i ve velmi čistých prostorách. Souvisí totiž s lačností po krvi lidského hostitele. Bohužel, současné zákonné normy České republiky plošnou prevenci neumožňují a výskyt štěnice je čím dál častější.

Likvidace štěnic je díky jejich obranyschopnosti velmi obtížná a je nutné několik zásahů. Jednorázová likvidace mnohdy není tak úspěšná protože nemůže postihnout celý vývojový stupeň štěnice. Likvidace štěnic provedená odborníky je rozhodně nejlepším řešením toho, aby člověk štěnice odstranil a ne pouze výskyt štěnice zeslabil.

Likvidace štěnic - na co dbáme při provádění likvidace štěnic

 • správně stanovíme o jaký druh parazitu se jedná. Štípance od štěnice jsou často považovány za bodnutí od komára
 • navrhneme nejvhodnější způsob a přípravky pro provedení likvidace štěnic tak, aby byly štěnice úspěšně vyhubeny
 • u opakované likvidace dáváme pozor na možný vznik obrany (rezistence) štěnice a střídáme a kombinujeme přípravky tak, aby tato situace nenastala
 • poskytujeme kompletní péči - pravidelné kontroly míst výskytu štěnice a následné likvidace
 • při provádění likvidace klademe důraz na hygienické předpisy a normy
 • používáme moderní technologie, aplikace a insekticidy šetrné k lidem, zvířatům a bezprostřednímu okolí při vysoké úspěšnosti likvidace štěnic
 • spolupracujeme se zákazníkem s cílem zajistit zdárný průběh a výsledek likvidace štěnic, informujeme o úkonech prováděných při likvidaci, opatřeních, které by měl zákazník dodržovat a o možném vývoji situace

Provádíme také deratizace - hubení hlodavců (deratizace myšílikvidace potkanů, krys apod.), desinsekce hmyzu (lezoucího i létacího) a dezinsekce dřevokazného hmyzu (např. dezinsekce štěniclikvidace švábů, blech, mravenců, sršňů, vos, červotočů, čmelíků, molů, octomilek a dalších druhů).

Deratizace štěnic - často kladené otázky (FAQ)

Jak vypadá štěnice domácí?

Je to hnědočervený brouk o velikosti přibližně 3-8mm. Tvar těla je oválný a zploštělý. Více na stránce štěnice v bytě

Jak dlouho trvá likvidace štěnic?

Od prvního do třetího postřiku je to 4 týdny. Od zavolání profesionála do úplného vyhubení je to zpravidla 6 týdnů, třetí postřik totiž ještě 2 týdny působí.

Jak se likvidují štěnice?

Za použití profesionálního postřiku, ten se aplikuje na konstrukce postelí, případně gaučů, na okolní nábytek, podlahy a zdi. Dá se zkombinovat i například s aerosolem nebo dýmovnicí, ty dokážou štěnice vylákat z úkrytů na již aplikovaný postřik.

V tuto chvíli není tento termín přiřazen k žádnému obsahu.