Polymerová dezinfekce vás ochrání před viry

polymerová dezinfekce

Moderní polymerová dezinfekce vás ochrání proti virům, včetně COVID-19. Tento nový typ dezinfekce má hned několik výhod, se kterými vás na následujících řádcích seznámíme.

1. Prodloužená doba účinnosti

Zatímco konvenční dezinfekce vydrží v řádu několika hodin, tak polymerová dezinfekce vytvoří na povrchu mikrofilm. Tato aktivní složka má dezinfekční účinky dle atestace výrobce cca 7 - 30 dní.

2. Netoxické složení

Polymerová dezinfekce je netoxická. Neohrožuje bezpečnost člověka, zvířat ani rostlin. Nezpůsobuje alergické reakce a je nehořlavá. Neobsahuje chlór ani jiné dráždivé látky (aldehydy, fenoly, alkoholy).

3. Všestranné využití

Lze si ji objednat do bytů, kanceláří, nemocnic, sportovních či kulturních areálů, MHD, čekáren, společných prostor, školních tříd a chodeb, sociálních prostor, na letiště, do potravinářských provozů, i bazénů. Zkrátka všude tam, kde je potřeba, a to bez ohledu na rozlohu místa.

4. Nepoškozuje povrch

Polymerová dezinfekce je šetrná ke všem druhům materiálů a nepoškozuje je. Navíc je bez zápachu, takže vám po čistění nezůstane v prostoru nepříjemný odér. Zároveň dokáže pohltit a odstranit organické pachy. Přitom si zachovává silnou účinnost.

Další informace

Polymerová dezinfekce je aplikována mikrokapénkami o velikosti zhruba 10 - 20 mikrometrů pomocí aerosolových vyvíječů-fogovačů. PHMG (polyhexamethylen guanidinhydrochorid) je plně dezinfekční syntetický biocidní polymer na báži guanidinových vazeb.

Díky rychlé aplikaci expozice je umožněno krátké odstavení prostoru, který je dezinfikován. Tato doba činí zhruba 2 hodiny. Účinnost látky je ověřena akreditovanou laboratoří.

Účinek

Kationtový polymer přitahuje záporně nabitou buněčnou membránu mikroorganismu. Ta je v kontaktu s polymerem narušena, v případě viru ničí virovou kapsuly.

Ať už potřebujete dezinfikovat jakýkoliv prostor, či ho zbavit nelibých pachů, neváhejte nás kontaktovat. Tato šetrná, ale velmi účinná dezinfekce, se hodí do všech objektů a zajistí vám skvělou ochranu proti virům.