Polymerová dezinfekce vás ochrání před viry

polymerová dezinfekce

Moderní polymerová dezinfekce vás ochrání proti virům. Tento nový typ dezinfekce má hned několik výhod, se kterými vás na následujících řádcích seznámíme.

1. Prodloužená doba účinnosti

Zatímco konvenční dezinfekce vydrží v řádu několika hodin, tak polymerová dezinfekce vytvoří na povrchu mikrofilm. Tato aktivní složka má dezinfekční účinky dle atestace výrobce cca 7 - 30 dní.

2. Netoxické složení

Polymerová dezinfekce je netoxická. Neohrožuje bezpečnost člověka, zvířat ani rostlin. Nezpůsobuje alergické reakce a je nehořlavá. Neobsahuje chlór ani jiné dráždivé látky (aldehydy, fenoly, alkoholy).

3. Všestranné využití

Lze si ji objednat do bytů, kanceláří, nemocnic, sportovních či kulturních areálů, MHD, čekáren, společných prostor, školních tříd a chodeb, sociálních prostor, na letiště, do potravinářských provozů, i bazénů. Zkrátka všude tam, kde je potřeba, a to bez ohledu na rozlohu místa.

4. Nepoškozuje povrch

Polymerová dezinfekce je šetrná ke všem druhům materiálů a nepoškozuje je. Navíc je bez zápachu, takže vám po čistění nezůstane v prostoru nepříjemný odér. Zároveň dokáže pohltit a odstranit organické pachy. Přitom si zachovává silnou účinnost.

Další informace

Polymerová dezinfekce je aplikována mikrokapénkami o velikosti zhruba 10 - 20 mikrometrů pomocí aerosolových vyvíječů-fogovačů. PHMG (polyhexamethylen guanidinhydrochorid) je plně dezinfekční syntetický biocidní polymer na báži guanidinových vazeb.

Díky rychlé aplikaci expozice je umožněno krátké odstavení prostoru, který je dezinfikován. Tato doba činí zhruba 2 hodiny. Účinnost látky je ověřena akreditovanou laboratoří.

Účinek

Kationtový polymer přitahuje záporně nabitou buněčnou membránu mikroorganismu. Ta je v kontaktu s polymerem narušena, v případě viru ničí virovou kapsuly.

Ať už potřebujete dezinfikovat jakýkoliv prostor, či ho zbavit nelibých pachů, neváhejte nás kontaktovat. Tato šetrná, ale velmi účinná dezinfekce, se hodí do všech objektů a zajistí vám skvělou ochranu proti virům.