Likvidace potkanů

Likvidace potkanů

Likvidace potkanů - rozsah prací naší firmy

Likvidace potkanů provedená naší firmou je rychlá a bezpečná. Zaručujeme zodpovědný přístup vyškolených profesionálů, kteří mají v oboru deratizace Praha dlouholetou praxi. Provádíme deratizace neboli hubení hlodavců (deratizace myší, likvidace potkanů, krys apod.), dezinsekce lezoucího i létacího hmyzu a desinsekce dřevokazného hmyzu (např. dezinsekce štěnic, švábů, blech, mravenců, sršňů, vos, červotočů, čmelíků, molů, octomilek a dalších druhů).

Provádíme dezinfekce různých plísní a dále i dezinsekce a desinfekce jímek a žump.  Naše firma také poskytuje služby v případě potřeby desinfekce a dezinsekce po zemřelých. Vyklízíme půdy a sklepy, čistíme prostory znečištěné trusem holubů, instalujeme sítě a bodáky proti holubům.

Vyzkoušejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Likvidace potkanů - video

Likvidace potkanů - proč likvidovat potkany právě s naší firmou?

 • Máme 15 let zkušeností v oboru likvidace potkanů
 • Dodržujeme krátké termíny - dojezd na místo do 2 hodin od zavolání
 • Odborný zásah likvidace potkanů poskytujeme domácnostem i firmám
 • Likvidace potkanů provedená naší firmou je rychlá a bezpečná
 • Máme moderní vybavení a profesionály k provedení likvidace potkanů
 • Výsledky likvidace potkanů předčí naše ceny
 • Reference z oboru likvidace potkanů k nahlédnutí a dodání

Deratizace potkanů - proč se provádí?

Likvidace potkanů, odborně deratizace hlodavců, je činnost, kterou se likviduje nebo potlačuje výskyt obecně škodlivých hlodavců, mezi které potkani patří. Likvidace potkanů se provádí tam, kde potkani mohou přenést na člověka závažná infekční onemocnění a ničí jeho majetek. V ohrožení jsou dospělí, děti i domácí zvířata a likvidace potkanů není snadná. Likvidace potkanů je jednoznačně nejúčinnější a hlavně nejbezpečnější od vyškoleného profesionála.

Potkan žije na vlhčích místech, v přízemních a sklepních prostorách budov a kanálech. Ocas má kratší než tělo, srst na hřbetě je tmavší a na břiše světlejší, uši jsou menší. Potkan přenáší infekční choroby jako je žloutenka, salmonelóza a některé parazity, např. svalovce. Je rezistentní vůči moru.

Když se cítí potkan ohrožen, útočí. Je schopen dostat se do bytu a vylézt záchodovou mísou přičemž předtím zdolal šplh do výše třetího patra odpadní trubkou kanalizace v domě. V bytě v přízemí vás bez problému navštíví otevřeným oknem. Pokud potkan zaútočí, dokáže vyskočit až do výše obličeje dospělého člověka a zakousnout se. V případě jeho výskytu je likvidace potkanů naprosto nutnou ochranou zdraví lidí i domácích zvířat.

Likvidace potkanů Praha

Praha a její okolí je našim hlavním působištěm, kde likvidace potkanů provádíme a to rychle a diskrétně. Likvidace potkanů v hlavním městě Praha se týká nejen likvidace potkanů ale i deratizace myší v Praze, krys a dalších druhů, které v domácnostech a na pracovištích ohrožují okolí nákazou. Praha jako velkoměsto s velkou koncentrací obyvatelstva vždy byla a je vystavena tomuto nebezpečí velkou měrou a odborná likvidace potkanů je nutností.

Praha se svými domácnostmi a pracovišti patří mezi nejvíce ohrožená místa, kde je nutné provádět likvidace potkanů s velkou opatrností vzhledem k chovaným domácím mazlíčkům. Zajišťujeme veškeré druhy likvidace potkanů, od akutní likvidace po preventivní sledování. Naši vyškolení profesionálové provedou likvidace potkanů správně zvolenými a efektivními prostředky, ekologicky bezpečnými pro okolí, ve kterém se likvidace potkanů uskuteční.

Likvidace potkanů - jak často se provádí?

Preventivní likvidace potkanů by se měla provádět dvakrát do roka. Prevence je velmi důležitá, aby se zabránilo nežádoucího rozmnožení druhu. Bohužel, lidé význam prevence likvidace potkanů podceňují a nás odborníky volají až ve chvíli akutního nebezpečí.

Likvidace potkanů - jak postupujeme?

Likvidace potkanů se provádí pokládáním nástrah buď samotných, nebo smíchaných s kousky potravin. Většinou se nástrahy ukládají do tzv. staniček, papírových v suchém prostředí nebo plastových do vlhka. Tyto staničky jsou v různých velikostech, podle očekávané velikosti hlodavce. Správně provedená likvidace potkanů také počítá s odhalením jejich přístupových cest.

V restauračních a potravinářských zařízeních doporučujeme provádění likvidace potkanů použitím plastových stanic pevně spojených s podlahou, zabezpečených proti vniknutí dětí a domácích zvířat. Tyto stanice jsou uzamčeny klíčem, který má k dispozici pouze deratizátor. Tam, kde není možné stanici přilepit k podlaze, připevňuje se k zemi kotvou (např. u travnatého a nerovného povrchu terénu).

Dodané nástrahy položíme u klienta na vybraná a schválená místa. V období prvních dvou týdnů třikrát doplníme návnadu a odstraníme zlikvidované hlodavce.

Plastové stanice pro umístění návnady kromě trvanlivosti mají ještě tu výhodu, že se stanou majetkem zákazníka. Pro příští doplnění - může být i po několika letech - zákazník hradí pouze doplnění návnady, nikoli stanici samotnou, instalaci a kotvy, kterými se stanice přidělá do podkladu - trávy, půdy, podlahy. Papírové stanice jsou sice levnější ale vždy jsou časem zničené jelikož plíseň a vlhkost udělá s papírovou stanicí své. Plastová stanice je bezpečná pro děti a domácí zvířata.

Likvidace potkanů - POZOR na její neodborné provedení!

Důsledně varujeme před prováděním likvidace potkanů vlastními silami a to z několika důvodů:

 • nebezpečí útoku a nákazy v průběhu likvidace potkanů
 • nebezpečí otravy osob, dětí a domácích zvířat v průběhu likvidace potkanů

Deratizace potkanů - kde se nejčastěji provádí?

 • likvidace potkanů v prostorech sklepů činžovních, panelových a rodinných domů
 • likvidace potkanů v podzemních prostorech (např. garážích a technických místnostech)
 • likvidace potkanů v potravinářských provozech (výrobnách, prodejnách, jídelnách a restauračních zařízeních)
 • likvidace potkanů v obchodních a jiných veřejných komplexech
 • likvidace potkanů v hotelových a dalších ubytovacích zařízeních

V tuto chvíli není tento termín přiřazen k žádnému obsahu.