Ochrana proti holubům

Holubi jsou nedílnou součástí snad každého města. Vypadají krásně, jsou mírumilovní a v dávných dobách měli holubi domácí své čestné místo na každém statku. Bohužel v dnešní době se holubi natolik rozmnožili, že se stávají opravdovou hrozbou pro své blízké okolí, a proto je velmi častým dotazem: jaká ochrana proti holubům na balkóně či jinde v okolí je opravdu funkční a vhodná? Naše firma Deratizace Praha Vám s tím ráda pomůže. Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem nebo poptávkou.

Holubi, kteří žijí ve Vašem okolí, jsou s největší pravděpodobností zdivočelou formou holuba domácího (Columba livia forma domestica). Nejčastěji se vyskytují ve velkých městech a sídlí velmi blízko lidských obydlí, protože tak mají dostatek tepla i potravy. Tou je pro holuby organický odpad a semena. Pro jeho apetit, neboť holub umí sníst snad všechno, se jim také přezdívá „okřídlené krysy“. Nalétají a hnízdí na balkónech, a pak je na místě ochrana proti holubům. 

Boj s holuby a vhodná ochrana proti holubům

Pokud se holub usídlí ve Vaší blízkosti na Vaší terase, balkóně, domě, střeše… začne Vám opravdu těžký boj proti holubům. Takový jeden holub totiž vyprodukuje za rok až 12 kg trusu, a to si představte, že holub nikdy není sám! Exkrementy jsou značným přenašečem nejrůznějších chorob, jako je ptačí tuberkulóza, ornitóza nebo salmonelóza. 

Nebezpečí v podobě nemocí a alergií

V hnízdech a přímo v peří holubů se vyskytuje mnoho roztočů a parazitů, kteří jsou zdrojem alergenů. Nejenom, že se člověk může nakazit kontaktem s trusem, ale i prostřednictvím svého mazlíčka – když Vaše kočka sežere mrtvého holuba, přinese Vám tyto nechtěné starosti až domu.

Čím více holubů je ve Vašem okolí, kde zanechávají peří, trus nebo uhynou, tím větší hrozba alergií a vážných nemocí je pro Vás, Vaše děti i mazlíčky. No a v neposlední řadě, zaneřáděné okno, balkón nebo auto od holubího trusu asi nechce nikdo. 

A teď přichází ten správný dotaz: jak se zbavit holubů či jakou ochranu proti holubům použít?

Ochrana proti holubům - naše nabídka

Naše firma Deratizace Praha Vám kvalitně, levně a rychle pomůže s bojem proti holubům. Podle toho, kde a jak se u Vás holubi vyskytují, poradíme s vhodnou ochranou proti holubům, jako jsou hroty proti holubům nebo sítě proti holubům.

Hroty proti holubům se nejčastěji využívají na parapety, komíny, na klimatizační jednotky, fasády, krovy, střechy i pergoly. Sítě jsou velmi vhodná ochrana proti holubům na balkóně, lodžii, pro větší prostory, sochy nebo památkově chráněné domy.

Ochrana proti holubům - co funguje a co ne

Někteří lidé se pouští sami do hubení holubů, ale to je velmi nebezpečné a navíc nepovolené. Hrozí kontaminace jedem, parazity z uhynulých holubu apod. Další pomůcky jako zavěšená cd, nebo jiné plašiče a odpuzovače holubů, nejsou bohužel moc účinné, určitě ne dlouhodobě. Opravdu Vám velmi doporučujeme profesionální služby naší firmy, aby u Vás vše proběhlo, jak má, a navíc Vám zaručujeme perfektní účinnost zábrany proti holubům, že se s nimi už nebudete muset více trápit po mnoho následujících let.

Deratizace holubů není možná, proto naše firma nenabízí jen instalaci a montáž zábran

proti holubům, ale zároveň odchyt holubů a precizní úklid exkrementů, čištění a

odvoz mrtvých holubů a finální deratizaci prostoru od všech parazitů. 

Neváhejte a kontaktujte nás.

Ochrana proti holubům na balkóně 

Holubi žijí ve velkých hejnech a množství trusu, které vyprodukují hyzdí a ničí okolí, domy a fasády nebo Vaše balkóny. Proto lidé považují holuby za škůdce a vymýšlí, která ochrana proti holubům bude nejúčinnější. 

Nejvhodnější ochranou Vašeho balkónu, kterou naše firma doporučuje, jsou sítě proti holubům. Síť je zespoda nenápadná, až téměř neviditelná, pokud se zvolí správný odstín barvy a s tím Vám naše firma pomůže. Síť nestíní a nebrání ve výhledu, díky tomu si na ní klienti snadno zvykají. Opravdu se nemusíte bát, že bude nějak hyzdit Váš balkón nebo lodžii či terasu nebo Vám bude překážet. Síť je kvalitní ochrana proti holubům na balkoně, která vydrží opravdu dlouho, zpravidla 10 - 15 let budete mít pohodu od boje s holuby.