Hubení holubů

Zdivočelý holub domácí, přezdívaný “okřídlená krysa”, je velkou hrozbou a škůdcem nejen ve velkých městech, ale všude tam, kde v jeho blízkosti žijí lidé nebo zvířata. Holubi se velmi rychle množí, vyskytují se v hejnech a dokáží se dostat téměř všude. Jsou přenašeči parazitů a nemocí a zdrojem alergií. 

Deratizace nebo hubení holubů není pro laickou veřejnost povolená. Podle aktuální legislativy je zakázané hubení holubů pomocí jedů, střelby nebo jiné nehumánní likvidace. 

A proto kontaktujte naši firmu a my vám poradíme jak se zbavit holubů a o vše se postaráme za vás. 

Jak probíhá odchyt a hubení holubů

Na odchyt holubů je třeba speciální vybavení a hlavně odborná způsobilost a zkušenosti. Odchyt holubů se provádí v zimním období, podle Zákona na ochranu přírody a krajiny, aby nedocházelo k odchytu zvířat během hnízdění. V zimě navíc napomáhá to, že není pro holuby dostatek potravy a do odchytové klece s návnadou pak snadno vlezou sami. 

K odchytu používáme speciální samočinné ochytové zařízení s návnadou. Klece jsou pak pravidelně kontrolované, případně vybírané a obnovované návnady a pítka. Odchytové klece máme v různých velikostech a provedeních, tedy je lze instalovat na nejrůznější povrchy, prostranství i střechy. 

Po odchytu holubů následuje hubení holubů podle zákona § 17 zák. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání.

Hubení holubů a následné čištění prostoru

Po odchytu holubů, následném humáním a šetrném hubení holubů v souladu se zákonem, se postaráme o vyčištění celého obývaného prostoru i okolí. Jakmile odvezeme odchytové klece, vyčistíme všechna místa, kde se holubi vyskytovali. To obnáší odvoz mrtvých holubů, odstranění trusu a peří, deratizace prostoru od holubích parazitů a roztočů, a také zkontrolujeme další možné vstupy pro holuby a navrhneme vhodné zábrany proti holubům, aby se k Vám holubi nevraceli. 

Hubení holubů a jak se jich zbavit natrvalo

Jakmile dojde k odchytu a hubení holubů, přijde na řadu vyčištění prostor a určitě nutná ochrana proti holubům. Holubi se tak nebudou dále usazovat na stejném místě a vy nebudete muset řešit odchyt a hubení holubů další zimu. 

Mezi zábrany proti holubům, které naše firma profesionálně nainstaluje, patří hroty proti holubům a sítě proti holubům. Zábrany jsou velmi účinné, dlouholeté a zajistí vám čisté a bezpečné prostředí bez holubího trusu nebo parazitů z něj. 

Hubení holubů a instalace zábran proti holubům

Hroty proti holubům jsou jednou z nejvyužívanějších zábran, hlavně v místech, kde holubi sedají nebo hnízdí. Bodce jsou dělané ze speciálního materiálu a jsou tak blízko u sebe, že holubi mezi nimi nemohou sídlit. Hroty jsou vhodné pro parapety, okapy, veřejné osvětlení, na klimatizační jednotky nebo třeba pergoly. 

Sítě proti holubům se využívají převážně na balkony, lodžie, na ochranu soch a památkově chráněných objektů, také jsou vhodné do světlíků nebo na fasády. Sítě jsou pevné, ale zároveň tenké. Umísťují se do speciálních kotvících systému, které zajistí odolnost vůči větru i dešti. 

Neváhejte a kontaktujte naši firmu Deratizace Praha a my profesionálně zařídíme hubení holubů a hlavně vám nainstalujeme vhodnou ochranu a zajistíme, že se k vám na dalších mnoho let holubi nedostanou.