Štěnice kousnutí jak se pozná

Štěnice kousnutí jak se pozná? O kousnutí štěnice a jejím hodování na Vás s největší pravděpodobností nebude mít ani ponětí. Štěnice totiž při vpichu do rány vstříknou anestetikum, takže o svých nevítaných spolubydlících nebudete vědět. Kousnutí od štěnice totiž nezpůsobí žádnou bolest. Až o několik hodin později (tedy v případě prvního pokousání to může být dokonce až týden) se objeví na kůži zarudnutí a svědivost. Pupínky připomínají šťípance komára, ale od štěnice jsou zpravidla v řadě nebo trojúhelníku po třech a více štípancích.

Štěnice při sání vypouštějí sliny, které u mnoha jedinců vyvolávají poměrně výraznou kožní reakci v podobě celých ložisek vodou vyplněných větších či menších puchýřků. Praktičtí lékaři často určí diagnózu kopřivky, ale pravý původ i pro odborníka tak může zůstat docela dlouho skryt. Po rozškrábání či po opakovaném pobodání je velká pravděpodobnost vzniku hnisavých, špatně se hojících ran.

Nejen likvidací štěnic zabývá naše firma Deratizace Praha. V případě potřeby volejte 736 261 309

Garantujeme dojezd do 2 hodin od zavolání a 100% záruku úspěšnosti.

Štěnice kousnutí jak se pozná - kousnutí štěnice

Kousnutí štěnice se někomu projeví hned po ránu, ale někdo na reakci může čekat až týden! Přes různorodé reakce na kousnutí štěnice existuje jeden zásadní rys k rozpoznání původce, který identifikaci může usnadnit. Štěnice totiž při sání krve popolézá a saje většinou pravidelně třikrát blízko sebe. Proto pokousání od štěnice je povětšinou hned vedle sebe. Většinou jsou kousance na místech těla, která nebyla přikryta pokrývkou, ale hladová štěnice si přes noc poradí a potravu v podobě lidské krve zajistí.

Štěnice kousnutí jak se pozná - štípance od štěnic

Další důkaz, že se u Vás zabydlely jsou výkaly od štěnice. Pokud Vy nebo někdo z Vaší rodiny se probouzíte s červenými pupínky, které začnou nesnesitelně svědit, měli byste v první řadě zkontrolovat oblast pod postelí a podívat se také za postel. Najdete tam s největší pravděpodobností shluky nedefinovatelných černých teček a zároveň průsvitné svlečky různých velikostí, které na místě zůstávají při přechodu na další vývojové stadium samotné štěnice. A jste doma! Zde máte jistotu, že se jedná o štípance od štěnic.

Štěnice sice začnou opouštět své kolonie nejčastěji při vyrušení jaké představuje ostřejší světlo nebo když jsou vystaveny otřesy a nebo je vyruší aplikace insekticidů. Jenže problém je, že volně dostupné přípravky na likvidace štěnic nestačí a zde je třeba povolat odborníka!

Štěnice kousnutí jak se pozná
Jak vypadají štěnice

Likvidace štěnic je skutečně věc, kterou na poprvé nevyřešíte. Bohužel v tomto případě zásah odborníka bude nutné opakovat minimálně dvakrát. 

Štěnice kousnutí jak se pozná bylo popsáno výše a jak vypadají štěnice?

Štěnice domácí nazývaná téže štěnicí postelní, je druhem hmyzu polokřídlého. Vyskytuje se po celém světě a je bohužel běžným parazitem lidí, který se živí primárně lidskou krví. 

Dospělá štěnice dosahuje velikosti mezi 4-5 cm, a zpravidla saje krev na svém hostiteli v řadě nebo do trojúhelníku po třech, vyjímečně i více štípancích. Její doba sání krve je hlavně  v noci a trvá průměrně 3-10 minut. Kromě svědivého pokousání na těle hostitele je štěnicím přisuzován také socio-psychologický význam. Štěnice nejsou vektorem patogenů, ale bez potravy přežijí několik měsíců. 

Jak vypadají štípance od štěnice již víme, a teď když víme, že ji doma máme co s tím? Štěnice je hmyz rychle se množící. Čím dříve přistoupíme k hubení štěnic, tím dříve bude tento hmyzí problém odstraněn, a bez studu si rovnou povolat odbornou firmu na deratizace štěnic. 

Štěnice kousnutí jak se pozná a hlavně jak se jich zbavit? Určitě s profesionály!

 • zkušenosti ohledně likvidace štěnic máme nasbírané od roku 2005
 • navrhneme nejvhodnější způsob deratizace štěnic a kombinaci insekticidů k úspěšné likvidaci parazita. Stejně tak provádíme i veškeré likvidace hmyzu
 • ošetříme místa výskytu  insekticidními postřiky a poprášením na parazity
 • prostory po provedení kontrolujeme a čistíme dezinsekce
 • provádíme úkony, které předchází výskytu štěnic jednorázové i opakované, 
 • od profesionála je likvidace prokázaně nejúčinnější a nejbezpečnější ochrana na hmyz štěnice!

Štěnice kousnutí jak se pozná? A kde jsme schopni mu zabránit? Na nejčastějších místech výskytu:

 • v prostorách bytů a bytových domů - zejména na sídlištích, i v rodinných domech  
 • v rekreačních objektech, chalup a chat
 • ve školách v přírodě
 • v ubytovacích zařízeních - motely, hostely, hotely i ubytovny
 • v lůžkových vlacích, letadlech, lodích
 • ve veřejných budovách, provozovnách i v zaměstnaneckých šatnách

Štěnice kousnutí jak se pozná? - A proč na likvidaci štěnic vybrat právě nás! 

 • máme zkušenosti v oboru nejen ohledně dezinsekce štěnic, zabýváme se dezinsekcí veškerého hmyzu již od roku 2005
 • rychlost - zavoláte a k Vám přijedeme zpravidla do 2 hodin
 • přístup - odborný a profesionální pro nás je samozřejmostí
 • reference - k nahlédnutí i dodání včetně našich doporučení
 • služby - poskytujeme domácnostem i firmám
 • vybavení a postupy - disponujeme aktuálními a moderními
 • výsledek! - garantujeme 100% záruku úspěšnosti deratizace hmyzu, naše ceny Vás mile překvapí

Štěnice kousnutí jak se pozná a v boji proti nim na co dbáme? 

 • spolupracujeme se zákazníkem s cílem zajistit dobrý průběh a výsledek deratizace štěnic, informujeme o prováděných úkonech a pravidlech, které by měl zákazník dodržovat, a o vývoji situace, kterou může očekávat
 • v boji proti kousnutí od štěnice klademe důraz na předpisy a hygienické normy
 • používáme moderní technologie, přípravky a aplikace šetrné k lidem, zvířatům a okolnímu prostředí při vysoké úspěšnosti za účelem omezit další kousnutí od štěnice
 • kontrolujeme a čistíme prostory po veškerých úkonech deratizace hmyzu, s čímž souvisí i naše nabídka další činnost ohledně hubení hmyzu.