Larvy štěnic

Larvy štěnic jsou jedním z důkazů, že se ve vašem bytě nachází tento nepříjemný a agresivní parazit. Můžete najít jak larvy štěnic, tak tzv. svlečky, což jsou průhledné zbytky jejich těl, které zůstávají po přechodu štěnice do další vývojové fáze. Jelikož se štěnice domácí množí velmi rychle, možná budete schopní nalézt i vajíčka štěnic. Nechte však jejich likvidaci na odbornících. Desinsekce štěnic, které se někdy nesprávně říká deratizace štěnic, je systematická činnost a vyžaduje speciální čisticí látky. 

Larvy štěnic - proč spolupracovat s námi? 

  • Jsme experti na hubení štěnic. V tomto oboru pracujeme již přes 15 let a máme za sebou řady spokojených klientů. 
  • Zlikvidujeme larvy štěnic i vajíčka štěnic ve všech jejich vývojových fázích, tudíž se nemusíte bát dalšího obtěžování tímto parazitem. 
  • Naše ceny jsou velmi vstřícné a po dohodě působíme i mimo Prahu. Pokud tedy hledáte deratizace Praha, obraťte se na nás. 
  • Naši pracovníci se neustále vzdělávají v nových technologiích a mají dlouhé roky zkušeností. 
  • Dezinsekce s námi je rychlá, účinná, efektivní. Naši zkušení pracovníci vás o celém procesu likvidace štěnic budou informovat. 

Larvy štěnic - jak vypadají vajíčka štěnic? 

Štěnice se umí velmi dobře schovávat, proto je obvykle prozradí nejdříve to, že na sobě najdete kousnutí od štěnice. Štěnice si člověk může přitáhnout z práce, z dovolené, i z hromadné dopravy. Dalším krokem je hledání důkazů jejich přítomnosti. 

Obvykle je prozradí výkaly, které se dají najít v posteli a okolo ní. Jak pak vypadají vajíčka štěnic a larvy štěnic? Vajíčka jsou průhledná a přilepená k podkladu, na kterém se nachází. Drží tam pomocí sekretu, který vylučuje samice. Larvy štěnic pak procházejí několika vývojovými fázemi a stávají se z nich nymfy. 

Larvy štěnic - fáze vývoje

Larvy štěnic mají několik vývojových fází, proto nejde zcela jednoznačně říci, jak vypadá larva štěnice. Barva štěnice se postupně mění podle toho, jestli najde svého hostitele, čili jestli má přístup ke krvi. Od průhledné se stává tmavší, přes červenou až po tmavě hnědou. 

Larvy štěnic - vývoj závisí na teplotě 

Vývoj se také odvíjí od teploty prostoru, kde se larvy štěnic nachází. Dále se vývoj odvíjí od možnosti nalezení hostitele. Podle těchto okolností žije dospělá štěnice 4-12 měsíců. Tedy dost dlouho na to, aby vám mohla výrazně znepříjemnit život. Důkladná dezinsekce je na místě co nejdříve. 

Larvy štěnic - provedení likvidace  

Likvidujeme larvy štěnic i dospělé jedince ve všech vývojových fázích. Proto je potřeba provést dezinsekci 3x vždy po 14 dnech. S parazity pomůžeme ve všech prostorách a provozovnách. 

Larvy štěnic - kde provádíme

  • v restauračních zařízeních a školách
  • společných bytových prostorách, halách, skladech, v logistických centrech
  • v potravinových provozech
  • v bytech i rodinných domech

Kromě dezinsekce provádí naše firma i deratizace hlodavců. Pokud se chcete podívat na detailnější ceník, odkážeme vás na stránky deratizace štěnic cena