Jak se zbavit myší

Jak na myši

Myš známe z pohádek či filmů jako roztomilé zvířátko. Pokud ji však doma nemáte v kleci a nechováte jako domácího mazlíčka, pak vězte, že zbavit se myši jako volně pobíhajícího škůdce, který se Vám nastěhoval do Vašeho obydlí, je problém nesnadný. Myši jsou hlodavci zvídaví, bystří a velmi šikovní.

Umí rychle lézt, skákat a každou případnou překážku prokoušou či překoušou. I samotní deratizátoři upozorňují na skutečnost, že myš se svou velikostí je schopna se dostat malou škvírou pod dveřmi či prasklinou ve zdi. A přítomnost myši často zjistíte dříve, než stačíte samotnou myš vůbec spatřit.

Myši však po sobě zanechávají specifický trus i pach močoviny, nazývaný “myšinou” a častým důkazem jejich přítomnosti jsou okousané nejen potraviny, ale i různé předměty včetně kabelů i těch elektrických. A že není jednoduché se myši zbavit, když už si k Vám domů našla cestičku je i fakt, že se velice rychle množí, a než abyste očekávali myší invazi, je zásadní přítomnost myši podchytit včas, nejlépe hned zpočátku, takže:

Pokud se u Vás objeví myši, raději ihned kontaktujte odborníky z deratizační firmy Deratizace Praha na telefonním čísle 736 261 309, kteří mají zkušenosti a vědí jak na myši!

Jak na myši? S profesionály - s námi!

 • máme zkušenosti od roku 2005 
 • navrhneme nejvhodnější způsob deratizace, aby byly myši skutečně úspěšně zlikvidovány - stejně tak provádíme i hubení hlodavců
 • místa výskytu ošetříme postřiky a poprášením
 • čistíme a kontrolujeme prostory po provedení deratizace
 • provádíme úkony jednorázové i opakované, které předchází výskytu myší
 • likvidace od profesionála je prokázaně nejúčinnější a nejbezpečnější obrana proti přítomnosti myši!

Jak se zbavit myši

Na internetu lze najít mnoho doporučení, jak se zbavit myši takzvaně svépomocí. Doporučované jsou různé pastičky, plašičky ať zvukové či frekvenční, dýmovnice, plynování, postřiky i odpuzovače rostlinného charakteru. Důležité je omezení zdrojů potravy a zaslepení možných přístupů v podobě jakýchkoli škvír. Dále pak systematické pokládání deratizačních boxů s nástrahou a pravidelnou kontrolou a doplňováním nástrah. Toto vše však lze použít v případě způsobu prevence, rozhodně ne jako funkční řešení ke zbavení se přítomnosti myši u Vás, ať doma či ve firmě.Takže ano, hubení hlodavců je důležité, protože jejich přítomnost je člověku nebezpečná. 

A zbavit se myši bývá přeci jen celkem velký problém z těchto dvou hlavních důvodů: jsou velmi chytří a velmi rychle se množící hlodavci. A jak na myši, když zjistíme, že u nás jaksi zdomácněli? Můžete se jich zbavit různými způsoby:

Jak na myši - jed 

Účinný způsob likvidace myši je, otrávit ji. Jed na myši funguje na principu ředění krve. Po jeho požití v těle hlodavce dochází ke snížení srážlivosti krve, v důsledku čehož uhyne bezbolestně na vnitřní krvácení, ale až po několika dnech. Jenže za těch pár dní stačí způsobit ještě další nežádoucí škody. A další nevýhodou je i patřičná obezřetnost a striktnost dodržení postupu dle přiložených informací ke konkrétnímu výrobku, neboť veškeré jedy na myši musí být na místech, aby se k nim dostal jen tento Vámi nechtěný hlodavec.

Jak na myši - past 

Past na myši je klasický způsob jak na myši vyzrát. Jenže jak bylo zmíněno, myši jsou velmi chytré a hbité a návnadu z pasti často seberou, aniž by past sklapla. Dále tento způsob odchytu myší funguje pouze v případě, že se u Vás zabydlela jedna myš.

Jak na myši - plašič

Plašič myší je jedním ze způsobů jak na myši. Ovšem různé plašiče ať akustické či  ultrazvukové ve frekvencích je vhodné používat jako prevenci přítomnosti myši, nikoliv jako účinný způsob jak na myši. Tyto nepříjemné zvuky totiž budou obtěžovat i Vaše chtěné domácí mazlíčky. To samé platí i pro odpuzovač myší, slouží také jen jako prevence!

Myš domácí

Myš domácí je hlodavec, který nejen dokáže přenášet choroboplodné zárodky (například původce tyfu), ale i znehodnotit potraviny jak ohlodáním tak i kontaminací jejich obsahu. Dále je rušivá svými zvuky (a to hlavně v noci, kdy je nejvíce aktivní), tak i svým specifickým zápachem. Myš, pokud jí zahlédnete, se dá rozeznat vcelku snadno. Optroti kryse či potkanovi je drobnější svou stavbou těla do délka 7-10 cm, žlutohnědé až šedočerné barvy, očí uhlíkových ve tvaru korálku s drobnými uši a hladkým tenkým ocasem. Někteří lidé je chovají jako domácí mazlíčky, ale také se využívají k laboratorním účelům. 

Jak na myši a kde jsme schopni jejich přítomnosti zabránit?

 • v domácnostech, na zahradě
 • ve sklepech, na půdách
 • komerční prostory (sklady, restaurace, hotely, hostely, motely)
 • v kanalizacích, skladech, provozovnách a všude tam, kde se objeví...

Jak se zbavit myši? - proč na hubení myší vybrat právě nás?

 • zabýváme se deratizací od roku 2005 a máme zkušenosti a víme jak na myši 
 • rychlost - přijedeme k Vám zpravidla do 2 hodin od zavolání
 • přístup - odborný a profesionální je pro nás samozřejmostí
 • reference - k nahlédnutí i dodání naše doporučení 
 • služby - ty poskytujeme jak domácnostem tak i firmám
 • vybavení a postupy - disponujeme aktuálními a moderními prostředky
 • výsledek! - garantujeme 100% záruku úspěšnosti deratizace myši za slušné ceny

Jak se zbavit myši a na co dbáme v boji proti nim? 

 • se zákazníkem spolupracujeme s cílem zajistit dobrý průběh a výsledek samotného hubení hlodavců
 • o prováděných úkonech a pravidlech, které by měl zákazník dodržovat, informujeme, stejně tak o vývoji situace, kterou může očekávat
 • v boji jak na myši klademe důraz na předpisy a hygienické normy
 • používáme moderní technologie, přípravky a aplikace šetrné k lidem, zvířatům a okolnímu prostředí při vysoké úspěšnosti za účelem omezit přítomnost myši
 • kontrolujeme a čistíme prostory po veškerých úkonech deratizace, s čímž souvisí i naše další nabídka služeb týkajících se likvidace potkanů

Dále s Vámi rádi probereme veškeré postupy ohledně deratizace či dezinsekce, které nejlépe fungují, a z naší praxe Vám rádi poradíme s nejvhodnějším postupem, který povede k odbornému odstranění konkrétního případu.