Rozdíl mezi krysou a potkanem

Rozdíl mezi krysou a potkanem

Potkan obecný i krysa obecná jsou hlodavci. Rozdíl mezi potkanem a krysou je jak ve velikosti, zbarvení, četnosti, oblasti výskytu tak i v odolnosti. Potkan je velmi často zaměňován s krysou, ale svou současnou četností krysu relativně vytlačil. Potkani jsou větší a mnohem silnější, odolnější a přizpůsobivější než krysy. Jak potkan tak i krysa žije převážně v blízkosti lidských obydlí, kde často škodí požíráním potravin, napadáním domácích zvířat i přenášením chorob a parazitů.

Způsob hubení potkanů a krys je prakticky stejný, ale zbavit se potkanů bývá přeci jen celkem velký problém z těchto dvou hlavních důvodů: jsou velmi chytří a velmi rychle se množí. A jak na potkany a krysy, když zjistíme, že u Vás jaksi zdomácněli? Můžete se jich zbavit různými způsoby:

Pokud se u Vás objeví potkan nebo krysa, raději ihned kontaktujte odborníky z deratizační firmy Deratizace Praha na telefonním čísle 736 261 309, kteří mají zkušenosti a vědí jak na potkany a krysy!

Jak na potkany a krysy? S profesionály - s námi!

 • máme zkušenosti od roku 2005 
 • navrhneme nejvhodnější způsob deratizace, aby byl potkan skutečně úspěšně zlikvidován - stejně tak provádíme i hubení hlodavců
 • místa výskytu ošetříme postřiky a poprášením
 • čistíme a kontrolujeme prostory po provedení deratizace
 • provádíme úkony jednorázové i opakované, které předchází výskytu potkanů
 • likvidace od profesionála je prokázaně nejúčinnější a nejbezpečnější obrana proti přítomnosti potkanů!

Rozdíl mezi krysou a potkanem - porovnání

Jaký je mezi nimi rozdíl? Prvotních rozdílů tu samozřejmě pár najdeme. Jedním z rozdílů je, jaký vedou způsob života. Pro potkana je přirozené prostředí (snad i díky tomu, že se k nám do Evropy dostal díky mořeplavcům) v bažinách a močálech, takže vyhledává v civilizovaných městech spíše vlhké prostředí, proto ho můžeme spatřit v kanalizacích nebo v jejich blízkosti.

Oproti tomu krysa obývá hlavně sušší a i čistější lokace, mezi které patří například půdy nebo seníky, a tím se tak i vysvětluje skutečnost, proč je její výskyt na ústupu. Vinu na tom mají i úbytky dřevěných stavení.

Dále krysa a potkan porovnání je v reprodukční oblasti. Krysa nemá takové extrémní reprodukční schopnosti jako potkan a ani není tolik přizpůsobivá ohledně potravy. Krysa je více potravně specializovaná na býložravou potravu, zatímco potkan stráví opravdu téměř všechno.

Potkan krysa

Co je co? Potkan krysa? Jak rozeznáte co je potkan a co je krysa? Nyní to vezmeme z jiného pohledu. A to doslova, protože to vezmeme z pohledu krysy. Krysa bývá menší a subtilnější než zavalitý potkan. Má ocas delší než své tělo, protaženější čenich, velké výrazné uši a její přirozenou barvou je tmavě hnědá až černá.

Potkan je tedy větší a mohutnější, má ocas kratší než své tělo, jeho čenich je spíše tupý, uši má menší a přirozenou barvou je něj pouze hnědá.

Krysa a potkan 

Jaký je rozdíl mezi krysou a potkanem? Jestli jste někdy nedávno jednoho z těchto hlodavců viděli a nejste si jisti jeho identifikací, tak Vám možná napoví fakt, že na našem území je krysa obecná na ústupu. Zajímavější informací je potom skutečnosti, že za její redukcí může právě potkan obecný.

Potkani a krysy

Někteří lidé tyto hlodavce chovají jako domácí mazlíčky, ale také se potkani a krysy využívají k laboratorním účelům. Faktem však zůstává, že v minulosti přispěli k rozšíření několika člověku život ohrožujících epidemií. A svým trusem znečišťují okolí a přenášejí řadu vážných onemonění jako třeba salmonelózu, žloutenku, tuberkulózu či tularemii.

Takže hubení hlodavců je důležité, protože jejich přítomnost je člověku nebezpečná. 

Jak na potkany a krysy - kde jsme schopni jejich přítomnosti zabránit?

 • v domácnostech, na zahradě
 • ve sklepech, na půdách, seníkách, mlýnech
 • v kanalizacích, skladech, provozovnách a všude tam, kde se objeví

Jak na potkany a krysy? - proč na hubení hlodavců vybrat právě nás?

 • zabýváme se deratizací od roku 2005 a máme zkušenosti a víme jak na potkany a krysy
 • rychlost - přijedeme k Vám zpravidla do 2 hodin od zavolání
 • přístup - odborný a profesionální je pro nás samozřejmostí
 • reference - k nahlédnutí i dodání naše doporučení 
 • služby - ty poskytujeme jak domácnostem tak i firmám
 • vybavení a postupy - disponujeme aktuálními a moderními prostředky
 • výsledek! - garantujeme 100% záruku úspěšnosti likvidace potkanů a krys za slušné ceny

Jak na potkany a krysy a na co dbáme v boji proti nim? 

 • se zákazníkem spolupracujeme s cílem zajistit dobrý průběh a výsledek samotného hubení potkanů a krys
 • o prováděných úkonech a pravidlech, které by měl zákazník dodržovat, informujeme, stejně tak o vývoji situace, kterou může očekávat
 • v boji jak na potkany a krysy klademe důraz na předpisy a hygienické normy
 • používáme moderní technologie, přípravky a aplikace šetrné k lidem, zvířatům a okolnímu prostředí při vysoké úspěšnosti za účelem omezit přítomnost potkanů a krys
 • kontrolujeme a čistíme prostory po veškerých úkonech deratizace, s čímž souvisí i naše další nabídka služeb týkajících se hubení hlodavců

Dále s Vámi rádi probereme veškeré postupy ohledně deratizace či dezinsekce, které nejlépe fungují, a z naší praxe Vám rádi poradíme s nejvhodnějším postupem, který povede k odbornému odstranění konkrétního případu.