Jak na potkany

Jak na potkany - potkan obecný

Potkan obecný je hlodavec, který je velmi často zaměňován s krysou, ale svou současnou četností krysu relativně dobře vytlačil. Potkani jsou větší a mnohem silnější, odolnější a přizpůsobivější než krysy. Žijí převážně v blízkosti lidských obydlí, kde často škodí požíráním potravin, napadáním domácích zvířat i přenášením chorob a parazitů. Způsob hubení potkanů a krys je prakticky stejný, ale zbavit se potkanů bývá přeci jen celkem velký problém z těchto dvou hlavních důvodu: jsou velmi chytří a velmi rychle se množí. A jak na potkany, když zjistíme, že u nás jaksi zdomácněli? Můžete se jich zbavit různými způsoby:

Jak na potkany - jed 

Účinný způsob likvidace potkanů je, otrávit je. Jed na potkany funguje na principu ředění krve. Po jeho požití v těle hlodavce dochází ke snížení srážlivosti krve, v důsledku čehož uhyne bezbolestně na vnitřní krvácení, ale až po několika dnech. A důležité je právě to, že potkan neuhyne hned a stačí ještě způsobit mnoho dalších škod. Další relativní nevýhodou je i patřičná obezřetnost, neboť veškeré jedny na potkany musí být na místech, aby se k nim dostal jen hlodavec, kterého se chcete zbavit.

Použití jedu je jedna z nejúčinněích metod likvidace potkanů. Nejúčinnější jed na potkany se však musí použít bezpečně a striktně dodržet postup a dbát na přiložené informace ohledně výrobku. Veškeré jedy na potkany se musí pokládat do deratizačních staniček, aby se k nim dostal jen nechtěný hlodavec. Jenže pokud nechcete riskovat, že potkan Vám uhyne někde na nedostupném místě, kde Vám brzy začne smrdět, není ani toto ta nejvhodnější metoda k hubení potkanů.

Jak na potkany - past 

Past na potkany je klasický způsob jak na potkany. Jenže jak bylo zmíněno, potkani jsou velmi chytří a návnadu z pasti často seberou, aniž by past sklapla. Dále tento způsob odchytu potkanů funguje pouze v případě, že se u Vás zabydlel jeden, maximálně pár potkanů.

Jak na potkany - klec pro potkany

Klec pro potkany, a zvlášť ta živolovná, je vhodná v případě, že nechcete potkanovi nijak ublížit. Jenže zde je na místě velká Vaše trpělivost i několika dnů, neboť potkani bývají vůči novým věcem nedůvěřivý a trvá jim, než si na novou věc zvyknou a případně do ní za připravenou i vonící mlskou vlezou. Další úskalí této metody je, že se dá využít opět jen v případě, že chytáte pouze jednoho jedince. Protože pokud potkan uvidí svého druha v takové kleci, nikdy do ní další nevlezou, a Vám nezbyde než hledat a zvolit jiný další způsob, jak na potkany a jak se jich zbavit. 

Jak na potkany - ultrazvukový odpuzovač potkanů

Ultrazvukový odpuzovač potkanů je jeden způsob z tzv. plašičů potkanů a způsobu,  jak na potkany. Takový plašič potkanů vysílá akustické a ultrazvukové zvuky ve frekvencích, které potkani nesnáší a prostor pak raději opustí. Ovšem ultrazvukové odpuzovače a plašiče potkanů je vhodnější používat jako prevenci, nikoliv jako účinný způsob jak na potkany, kteří jsou už u Vás zabydlení. Protože pokud jsou zvyklí na místo, kde mají dostatek potravy, tak na několik málo minut, kdy se půjdou jen nasytit, tyto nepříjemné zvuky přetrpí, ale nenechají se jím příliš dlouho obtěžovat. Ultrazvukový odpuzovač potkanů ovšem nemůžete používat v případě, kdy chcete ochránit třeba králíky, protože králík je také hlodavec a tyto zvuky by vadily i jemu.

Potkan obecný

Potkan obecný je velký myšovitý hlodavec často zaměňovaný s krysou obecnou. Potkan se v přírodě dožívá kolem dvou let svého věku a v zajetí 3–4 roky. Někteří lidé je chovají jako domácí mazlíčky, ale také se využívají k laboratorním účelům. Jsou to však hlodavci, kteří přispěli k rozšíření několika člověku život ohrožujících epidemií. Svým trusem znečišťují okolí a přenášejí řadu vážných onemocnění jako třeba salmonelózu, žloutenku, tuberkulózu či tularemii.

Takže hubení hlodavců je důležité, protože jejich přítomnost je člověku nebezpečná. 

Pokud se u Vás objeví potkan, raději ihned kontaktujte odborníky z deratizační firmy Deratizace Praha na telefonním čísle 736 261 309, kteří mají zkušenosti a vědí jak na potkany!

Jak na potkany? S profesionály - s námi!

 • máme zkušenosti od roku 2005 a víme jak na potkany
 • navrhneme nejvhodnější způsob deratizace, aby byl potkan skutečně úspěšně zlikvidován - stejně tak provádíme i hubení hlodavců
 • místa výskytu ošetříme postřiky a poprášením
 • čistíme a kontrolujeme prostory po provedení deratizace
 • provádíme úkony jednorázové i opakované, které předchází výskytu potkanů
 • likvidace od profesionála je prokázaně nejúčinnější a nejbezpečnější obrana proti přítomnosti potkanů!

Jak na potkany a kde jsme schopni jejich přítomnosti zabránit?

 • v domácnostech, na zahradě
 • ve sklepech, na půdách
 • v kanalizacích, skladech, provozovnách aj., a všude tam, kde se objeví

Jak na potkany? - proč na hubení potkanů vybrat právě nás?

 • zabýváme se deratizací od roku 2005 a máme zkušenosti a víme jak na potkany 
 • rychlost - přijedeme k Vám zpravidla do 2 hodin od zavolání
 • přístup - odborný a profesionální je pro nás samozřejmostí
 • reference - k nahlédnutí i dodání naše doporučení 
 • služby - ty poskytujeme jak domácnostem tak i firmám
 • vybavení a postupy - disponujeme aktuálními a moderními prostředky
 • výsledek! - garantujeme 100% záruku úspěšnosti likvidace potkanů za slušné ceny

Jak na potkany a na co dbáme v boji proti nim? 

 • se zákazníkem spolupracujeme s cílem zajistit dobrý průběh a výsledek samotného hubení hlodavců
 • o prováděných úkonech a pravidlech, které by měl zákazník dodržovat, informujeme, stejně tak o vývoji situace, kterou může očekávat
 • v boji jak na potkany klademe důraz na předpisy a hygienické normy
 • používáme moderní technologie, přípravky a aplikace šetrné k lidem, zvířatům a okolnímu prostředí při vysoké úspěšnosti za účelem omezit přítomnost potkanů
 • kontrolujeme a čistíme prostory po veškerých úkonech deratizace, s čímž souvisí i naše další nabídka služeb týkajících se hubení hlodavců

Dále s Vámi rádi probereme veškeré postupy ohledně deratizace či dezinsekce, které nejlépe fungují, a z naší praxe Vám rádi poradíme s nejvhodnějším postupem, který povede k odbornému odstranění konkrétního případu.