Jak na krysy

Krysa obecná je středně velký hlodavec, který je velmi často zaměňován s potkanem, ale svou stavbou těla je celkově subtilnější a má delší ocas a uši. Je doloženo, že v Evropě se objevila už koncem 2.tisíciletí př.n.l. ze Středomoří (Korsika a Sardínie), a v Českých zemí se začala rozšiřovat nejvíce koncem 19.století především říční lodní dopravou. Vliv na její rozšíření měl i rozvoz potravin a krmiv po nových území, kde se sama začala aktivně usídlovat.

Krysa žije převážně v lidských obydlích nebo blízko nich a je tzv. suchomilný druh hlodavce. I z tohoto důvodu se vyskytuje spíše na vyšších místech domů ve vyšších patrech, jakými jsou půdy či sýpky, kde často škodí požíráním hospodářských potravin, ale i přenášením chorob a parazitů.

Způsob hubení krys je velmi podobný způsobu likvidace potkanů a zbavit se těchto hlodavců je celkem velký problém z těchto dvou hlavních důvodů: jsou velmi chytří a velmi rychle se množí. A jak na krysy, když zjistíme, že u nás jaksi zdomácněli? Můžete se jich zbavit různými způsoby:

Pokud se u Vás objeví krysa, raději ihned kontaktujte odborníky z deratizační firmy Deratizace Praha na telefonním čísle 736 261 309, kteří mají zkušenosti a vědí jak na krysy!

Jak na krysy? S profesionály - s námi!

 • máme zkušenosti od roku 2005 
 • navrhneme nejvhodnější způsob deratizace, aby byla krysa skutečně úspěšně zlikvidována - stejně tak provádíme i hubení hlodavců
 • místa výskytu ošetříme postřiky a poprášením
 • čistíme a kontrolujeme prostory po provedení deratizace
 • provádíme úkony jednorázové i opakované, které předchází výskytu krys
 • likvidace od profesionála je prokázaně nejúčinnější a nejbezpečnější obrana proti přítomnosti krysy!

Jak na krysy - jed 

Účinný způsob likvidace krys je, otrávit je. Jed na krysy funguje na principu ředění krve. Po jeho požití v těle hlodavce dochází ke snížení srážlivosti krve, v důsledku čehož uhyne bezbolestně na vnitřní krvácení, ale až po několika dnech, takže nevýhodou je, že stačí ještě napáchat svou přítomností další škody. A další relativní nevýhodou je i patřičná obezřetnost, neboť veškeré jedy na krysy musí být na místech, aby se k nim dostal jen tento hlodavec, kterého se chcete zbavit.

Použití jedu je jedna z nejúčinněích metod likvidaci krys. Účinný jed na krysy se však musí použít bezpečně a striktně dodržet postup a dbát na přiložené informace ohledně výrobku. Veškeré jedy na krysy se musí pokládat do deratizačních staniček, aby se k nim dostal jen nechtěný hlodavec. Jenže pokud nechcete riskovat, že Vám krysa uhyne někde na nedostupném místě, kde Vám brzy začne smrdět, není ani toto ta nejvhodnější metoda k hubení krys.

Jak na krysy - past 

Past na krysy je klasický způsob jak na krysy vyzrát. Jenže jak bylo zmíněno, i krysy jsou velmi chytré a z návnady potravinu často seberou, aniž by past sklapla. Dále tento způsob hubení krys funguje pouze v případě, že se u Vás zabydlela jedna, maximálně krysí pár, což platí i pro případ hubení myší.

Jsou tu i další možnosti hubení hlodavců jako různé klece pro krysy sloužící k jejich odchytu, což je možné, pokud víte, že řešíte odchyt jednoho kusu. Dále lze využít různé ultrazvukové odpuzovače či plašiče, ale ty nebudou dobře snášet ani Vaši chtění domácí spolubydlící. A ano, krysy jsou hlodavci, kteří přispěli k rozšíření několika člověku život ohrožujících epidemií ( obecně je krysa považována za bacilonosiče, zvláště v případě morových epidemií) a dokonce v roce 2016 byl zaznamenán případ, kdy na následky kousnutí krysy zemřel v Česku člověk.

Nehledě na to, že krysy svým trusem znečišťují okolí a přenášejí řadu vážných onemocnění jako třeba salmonelózu, žloutenku, tuberkulózu či tularemii. 

Takže hubení hlodavců je důležité, protože jejich přítomnost je člověku nebezpečná. 

Jak na krysy a kde jsme schopni jejich přítomnosti zabránit?

 • v domácnostech, na zahradě, v kůlnách
 • v patrech, na půdách, v sýpkách, mlýnech a všude tam, kde se objeví

Jak na krysy? - proč na likvidaci krys vybrat právě nás?

 • zabýváme se deratizací od roku 2005 a máme zkušenosti a víme jak na krysy 
 • rychlost - přijedeme k Vám zpravidla do 2 hodin od zavolání
 • přístup - odborný a profesionální je pro nás samozřejmostí
 • reference - k nahlédnutí i dodání naše doporučení 
 • služby - ty poskytujeme jak domácnostem tak i firmám
 • vybavení a postupy - disponujeme aktuálními a moderními prostředky
 • výsledek! - garantujeme 100% záruku úspěšnosti likvidace krysy za slušné ceny

Jak na krysy a na co dbáme v boji proti nim? 

 • se zákazníkem spolupracujeme s cílem zajistit dobrý průběh a výsledek samotného hubení hlodavců
 • o prováděných úkonech a pravidlech, které by měl zákazník dodržovat, informujeme, stejně tak o vývoji situace, kterou může očekávat
 • v boji jak na krysy klademe důraz na předpisy a hygienické normy
 • používáme moderní technologie, přípravky a aplikace šetrné k lidem, zvířatům a okolnímu prostředí při vysoké úspěšnosti za účelem omezit přítomnost krys
 • kontrolujeme a čistíme prostory po veškerých úkonech deratizace, s čímž souvisí i naše další nabídka služeb týkajících se hubení hlodavců

Dále s Vámi rádi probereme veškeré postupy ohledně deratizace či dezinsekce, které nejlépe fungují, a z naší praxe Vám rádi poradíme s nejvhodnějším postupem, který povede k odbornému odstranění konkrétního případu.