Deratizace štěnic

Deratizace štěnic a služby poskytované naší firmou

Deratizace štěnic neboli likvidace štěnic se správně nazývá dezinsekce štěnic. Štěnice jsou dnes komplexním problémem. Odolnost štěnice je značná a je těžké je objevit. Deratizace štěnic je v současnosti dosti komplikovaná neboť dříve používané přípravky na štěnice už nezabírají. Při provádění dezinsekce je nutné použít nové přípravky a stále je kombinovat. Deratizace štěnic vyžaduje zásah odborného personálu a součinnost klienta. Naše deratizace Praha předčí vaše očekávání..

Vyzkoušejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Deratizace štěnic - video

Deratizace štěnic - proč si vybrat naši firmu?

  • Odborný zásah poskytujeme domácnostem i firmám
  • Deratizace štěnic provedená naší firmou je rychlá, bezpečná a diskrétní
  • Máme 15 let zkušeností v oboru
  • Moderní vybavení k provedení zásahu a odborný personál
  • Dodržujeme krátké termíny - dojezd na místo do 2 hodin od zavolání
  • Výsledky předčí naše ceny
  • Reference z oboru k nahlédnutí a dodání

Deratizace štěnic - štěnice je nepřítel a deratizace účinnou zbraní

Štěnice je parazit sající krev člověka nebo domácích mazlíčků a způsobující různé vyrážky. Velikost štěnice je 4 až 8 mm. Štípance od štěnice jsou svědivé a bolestivé. Při provádění nacházíme štěnice většinou v blízkosti postele hostitele. Deratizace Praha má velký hygienický význam pro ochranu lidského zdraví zamezením přenášení infekčních nemocí. Odborná deratizace štěnic vám zajistí zdravé životní prostředí.

Deratizace štěnic - jak štěnice odhalit?

Štěnice, pokud nezahlédnete přímo živé tvory, zanechávají výkaly v podobě skvrn od nestrávené krve na textilu či stěnách. Štěnice domácí se ukrývají na tmavých místech, např. pod matracemi ale mohou být i za závěsy, obrazy, pod kryty nástěnného osvětlení a elektrických zásuvek, koberci, v rozích místností nebo za skříněmi, na spodních stranách nábytku apod. Většinou najdeme štěnice přímo v posteli či v její blízkosti. Odtud se také nazývá štěnice postelová.

Deratizace štěnic chemickými přípravky

Základním bezpečnostním pravidlem při provádění zásahu je uschování potravin a předmětů přicházejících do styku s potravinami (zalepením do igelitových pytlů). Některé přípravky mohou vyvolat nevolnost až zvracení. Místnost, kde se prováděla deratizace štěnic, by měla zůstat uzavřená nejméně 8 hodin, poté vyvětrána průvanem cca 2 hodiny a vyprány lůžkoviny. Insekticidy používané na štěnice je třeba vhodně kombinovat, čímž se výrazně zvyšuje účinnost a dále je obměňovat, aby se zamezilo vzniku rezistence štěnice vůči insekticidům.

Deratizace štěnic - nejčastější místa, kde se deratizace provádí

  • v ubytovacích zařízeních (hotelech, ubytovnách)
  • v obytných domech (rodinných domech, panelových a činžovních domech)
  • ve stravovacích objektech a potravinářských provozech (mlýnech, pekárnách, výrobnách, sladovnách, cukrárnách, pivovarech)
  • ve školních objektech (školách, sportovních zařízeních)
  • ve zdravotnických zařízeních (nemocnicích a ostatních zdravotnických zařízeních)
  • v zemědělských provozech

Deratizace štěnic - na co dbáme při jejím provádění

  • identifikujeme správně o jaký druh parazitu se jedná. Štípance od štěnice jsou často zaměňované za bodnutí od komára
  • navrhneme nejvhodnější způsob a přípravky
  • u opakované deratizace štěnic dbáme na možný vznik rezistence štěnice, obměňujeme a kombinujeme přípravky tak, abychom této situaci zabránili
  • při provádění deratizace klademe důraz na hygienické předpisy a normy
  • spolupracujeme se zákazníkem s cílem zajistit zdárný průběh a výsledek hubení štěnic, informujeme o prováděných úkonech a opatřeních, které by měl zákazník dodržovat a o vývoji situace, který může očekávat
  • kontrolujeme a čistíme prostory po provedení deratizace štěnic

Deratizace štěnic Praha

Štěnice se v hl. městě Praha opět objevily po více než třiceti letech. Díky zrychlení a zjednodušení dopravních cest po celém světě jsou dnes štěnice světovým problémem. Štěnice v hl. městě Praha nesouvisí ani tolik se špínou jako s lidmi, kteří jsou hostiteli. Můžete si je přivézt z hotelu, koupit s bazarovým nábytkem, přinést z dopravního prostředku nebo ze sedadla kina či divadla. Mají podobné cestičky jako mravenci, takže jednoho dne k vám zkrátka mohou přicestovat.

Bohužel, současné zákonné normy České republiky plošnou prevenci v podobě deratizace štěnic v hl. městě Praha neumožňují a štěnice se vyskytují čím dál častěji. Deratizace štěnic je díky jejich rezistenci velmi obtížná a je zapotřebí několika zásahů. Jednorázový zásah obvykle není tak účinný, protože nemůže postihnout celý vývojový stupeň štěnice. Deratizace štěnic provedená odborníky je nepochybně nejlepším možným řešením toho, aby se člověk štěnic zbavil a nikoli výskyt pouze zmírnil.

Deratizace štěnic - pár dobrých rad na závěr

  • Po dobu hubení štěnic neměňte polohu nábytku a místa spaní - štěnice si člověka vyhledají i na novém místě. Není dobrý nápad napadený pokoj opustit a spát v jiném
  • Po aplikaci přípravku při provedení deratizace štěnic neuklízejte v okolí ošetřených míst. Pokud vyluxujete nebo otřete ošetřené místo, odstraníte si tím přípravek který má hubit štěnice do opakovaného postřiku. Nejlépe je uklízet v okolí nejvíce napadených míst (postele,sedačky atd.) až těsně před opakovanou aplikací přípravku. Neplatí pro ložní prádlo a povlečení, to v této době měňte často. Použité povlečení důkladně prohlédněte, nejlépe ihned vyperte nebo do vyprání skladujte neprodyšně uzavřené (neděravý řádně uzavřený igelitový pytel nebo plastový box s víkem)
  • Štěnice nikdy nerozmačkávejte. Dobré je při odchytu použít průhlednou lepící pásku, kterou opatrně přilepíte na štěnici a potom přehnete lepícími stranami k sobě. Je to i dobrý způsob jak mít přehled o počtu a druhu odchycených jedinců při provádění deratizace štěnic
  • Pokud je to možné zvyšte v době deratizace štěnic v napadených místnostech teplotu na maximum (hlavně v ložnicích, kde bývá zvykem mít teplotu nižší). Nejlépe ihned po postřiku, kdy je přípravek nejúčinnější. Teplota pomůže urychlit vývojová stádia, zvýší aktivitu štěnic a pravděpodobnost že se dostanou do kontaktu s přípravkem.

Provádíme také deratizace Praha - hubení hlodavců (deratizace myší, likvidace potkanů, krys apod.), hubení hmyzu (lezoucího i létacího) a dezinsekce dřevokazného hmyzu (např. dezinsekce štěnic, likvidace švábů, deratizace blech, likvidace mravenců, likvidace sršňů a likvidace sršních hnízd, likvidace vos a likvidace vosího hnízda, červotočů, čmelíků, molů, octomilek a dalších druhů). Pro další informace neváhejte navštívit články zaměřené právě na hmyz, například jak se zbavit octomilek, jak se zbavit mravenců a jak se zbavit mravenců v bytě, jak se zbavit blech nebo jak se zbavit švábů.

Provádíme dezinfekce různých plísní a desinsekce a desinfekce jímek a žump.  Naše firma také provádí desinfekce a desinsekce po zemřelých. Vyklízíme půdy a sklepy, čistíme prostory znečištěné holubím trusem, instalujeme sítě a bodáky proti holubům.

Deratizace štěnic - mohlo by Vás také zajímat

Naše firma se nezabývá pouze deratizacemi (deratizace hmyzu jako je například deratizace švábůderatizace sršňů či deratizace mravenců) a hubením hlodavců (hubení myší či hubení potkanů). Zvládneme také úklid po mrtvole - vyklizení bytu po zemřelém. Na likvidace štenic jsme vytvořili i druhý web, kde můžete nalézt detailnější informace.

Deratizace štěnic - často kladené otázky (FAQ)

Co štěnice nesnáší?

Štěnice se dají vyhubit za pomoci postřiku smíchaného z vody a speciálních biocidních látek. Dále se může u deratizace štěnic použít aerosol či dýmovnice.

Jak se poznají štěnice v bytě?

Buď nalezením živého jedince (v drtivé většině případů v posteli, ale i v jejím blízkém okolí – podlahové lišty, noční stolky) nebo podle malých černých teček (trus) na konstrukci postele. Nejčastějším ukazatelem jsou kousance na těle, ne každý má však na kousnutí od štěnice kožní reakci.

Jak vypadá kousnutí od štěnice?

Nejčastěji jako zarudlá vyrážka z 2-3 kousnutí na jednom místě jeden vedle druhého. Vyskytují se hlavně na končetinách a v oblasti krku a trupu. V některých případech se může stát, že na kousnutí od štěnice není žádná viditelná reakce.

Na stránce Jak se pozná kousnutí od štěnice se dočtete ještě více informací.

Co dělat po deratizaci štěnic?

Řídit se instrukcemi profesionála, který vám deratizaci štěnic prováděl. 8 hodin by se v ošetřeném prostoru neměl nikdo nacházet, týká se to i domácích mazlíčků. Po postřiku je potřeba ošetřená místa neotírat ani nevysávat.